Nazval ji jednoduše: ODRAZY. Tomáš Tóth vystavuje své obrazy ve stříbrském muzeu

Ve stříbrském muzeu je k vidění zajímavá výstava obrazů Tomáše Tótha. Výstava se jmenuje jednoduše ODRAZY a je souhrnem olejomaleb místního rodáka, který maluje od roku 2001.

Název je metaforickým pojetím k “odrazu” do dalších témat které malíře čekají, a zároveň “odráží” veškeré výtvory malířovy tvorby. K malování měl kladný vztah již od malička. Vždy se mu líbily obrazy od jiných malířů, a to, jak dokáží štětcem ztvárnit krajinu, portréty nebo zátiší.

“Je to víceméně souhrn maleb, které jsem maloval za posledních cca deset let,” říká Tomáš Tóth.  “Maluju rád námořní motivy, ale stejně tak portréty, krajiny, třeba i zvířata,” dodává autor. Co je podle něho na celém tom malování “nejkouzelnější”, je prý fakt že si plátna vyrábí sám. “Kupované sice také mám, ale vyhovují mi vlastní,” vysvětluje.

Nyní se stříbrský rodák chystá na sérii obrazů, které budou tématicky blíže k fantazii a mytologii a budou o mytologických bytostech. Inspirovat se nechal knihou spisovatele J. L. Borgese Fantastická zoologie. “No, a to je takový můj malý projekt na možná i několik let,” říká k tomu Tomáš Tóth.

Výstava obrazů Tomáše Tótha potrvá ve stříbrském muzeu až do 23.března.

Repro z výstavy Tomáše Tótha ve stříbrském muzeu.

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *