Jan Ruml nebude kandidovat do Senátu. Celostátní fórum zvrátilo rozhodnutí plzeňských pirátů

Piráti stáhli kandidaturu Jana Rumla do Senátu. V obvodě č. 8 Rokycany, kam spadá Rokycansko, severní Plzeňsko a část Berounska, za ně nebude bývalý politik kandidovat. S konečnou platností o tom rozhodlo  celostátní fórum, nejvyšší stranický orgán České pirátské strany. V celostranickém hlasování bylo pro stažení Rumla 66 % hlasujících. Podle předsedy pirátů Ivana Bartoše se jedná o ukázku fungující přímé stranické demokracie v praxi. Informuje o tom na celostátním pirátském webu.

Rumla v dubnu nominovali členové pirátů v Plzeňském kraji. Už tehdejší hlasování bylo těsné. Pondělní volba celostátního fóra vzešlo z iniciativy členů republikového výboru jako reakce na anketu mezi členy.

Právě kvůli podobným situacím máme ve stanovách opravné prostředky, díky nimž mohou všichni členové strany přímo rozhodnout o klíčových krocích. My už toto vnímáme jako samozřejmost. Rozhodnutí nejvyššího stranického orgánu tak plně respektuji. Janu Rumlovi děkuji za veškeré jeho nasazení a zájem reprezentovat Pirátskou stranu a přeji mu mnoho štěstí v jeho budoucím působení,” uvedl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *