Jako první vystoupí americká vokální hvězda Audrey Martells. Podzimní část Jazzu bez hranic začíná hvězdně

Se zářím startuje podzimní část Jazzu bez hranic, jenž i tentokrát přináší na západ Čech vystoupení špičkových světových jazzmanů, koncerty domácích kapel i pestrou nabídku workshopů.

Pulzující, taneční a energický jazz pop přináší jako první americká vokální hvězda Audrey Martells. Její hlas a vystoupení jsou ostré, vibrující, životaschopné, silné i zábavné. Newyorská scéna k ní přistupuje jako k příští velké věci v hudbě. Hrála mimo jiné ve slavné filmové verzi muzikálu Chicago, složila písně pro George Bensona a Randyho Crawforda, odehrála turné s Joan Osborne, nahrávala s Whitney Houston, Britney Spears, Celine Dion a mnohými dalšími. Vystoupí 12. září v Domě hudby v Plzni. První část večera otevře vynikající soul jazzový kvartet v čele se zpěvačkou Mirkou Novak.

Druhé říjnové úterý přinese směsici hudebních stylů nabitých energií. V první části večera se představí Folhinha band s ekvádorskou zpěvačkou, pianistkou a skladatelkou Andreou Ruilovou Barzolou. Zazní její písně inspirované Ekvádorem, Kubou, Brazílií a Mexikem, kde všude žila a hrála. Hlavní hvězdou tohoto večera pak bude excelentní americký basák Steve Clarke, který do Plzně přijede se svým triem ve složení Walter Fishbacher (kb) a Vajco Deczi (d). Všichni tři se znají hráčsky i lidsky více než dokonale a vědí jak udělat pořádnou show. Jsou totiž odborníci na crafting engaging sets neboli řemeslně dokonalé sety plné chytlavé groovů a oslnivých sól.

Třetí hvězdný večer Jazzu bez hranic obstará americká bluesová extraliga z Los Angeles. Bill Barrett, který patří k renomovaným světovým hráčům na foukací harmoniku, vystoupí v listopadu v Buena Vista Clubu v Plzni s legendárním bluesovým kytaristou Bradem Lewisem. Oba mají za sebou zhruba třicetiletou kariéru, kdy spolupracovali s těmi nejlepšími světovými bluesmany. Bluesový večer zahájí plzeňská formace Five River Blues Band.

Kromě těchto velkých jmen pozve Jazz bez hranic během podzimu i na řadu dalších, zpravidla již tradičních koncertů a akcí. V Rokycanech zahrají žákovské a dospělé big bandy,  na plzeňském náměstí v čase adventu zazpívá Soňa Hanzlíčková Borková koledy v rytmu jazzu, pravidelnými jam sessions bude pokračovat Meduzik Night v Andělu. Nechybí ani workshopy pro muzikanty – kytarová dílna pod vedením Helmuta Nieberleho a Stefana Degnera, bigbandová dílna s Milanem Svobodou a workshop hry na hammondky s Jakubem Zomerem. Pro širokou veřejnost jsou opět v nabídce kurzy swingových tanců, které v prosinci vyvrcholí tančírnou s Prague Rythm Kings a Zhirawski Memory Band.

I na podzim pokračuje letošní novinka, přednášky Zdeňka Rabocha a Dušana Brozmana o hudbě a výtvarném umění ve 20. století. Tentokrát se zaměří na hudbu a výtvarné umění 40. a 50. let, jazz a populární hudbu v meziválečném Československu a o český surrealismus a na nové hudební žánry, prosperitu, televizi a vznik mnoha odvětví zábavního průmyslu 50. let a na abstraktní expresionismus a Action Painting v Americe.

 

Program podzimní části Jazzu bez hranic

 

12.9., 20:00, Dům hudby Plzeň

Audrey Martells & Walter Fishbacher Trio (USA)

Mirka Novak Quartet

 

16.9., 12:30, Dům hudby Plzeň

Pěvecký workshop, ved. Mirka Novak

 

16.9., 17:00, Meditační zahrada Plzeň

Vocal Jam Session

 

19.9., 19:00, KD JAS Plzeň

Taster kurzů swingových tanců

 

od 25.9., Papírna Plzeň a KD JAS Plzeň

Kurzy swingových tanců

 

9.10., 20:00, Dům hudby Plzeň

Folhinha band & Andrea Barzola (Ecuador)

Steve Clarke Trio (USA)

 

30.10., 17:30, Západočeská galerie, Pražská 13, Plzeň

Přednášky o moderní hudbě a výtvarném umění

 

30.10., 20:00, Anděl Music Bar Plzeň

Meduzik Night vol. 6

 

9.11., 20:00, Smetanův sál gymnázia Sušice

Mirka Novak & Ivan Audes Trio

 

12.11., 20:00, Buena Vista Club Plzeň

Večery s blues: Bill Barrett & Brad Lewis (USA)

Five River Blues Band

 

16.11., 19:00, Střelnice Rokycany

Big band ZUŠ Rokycany, Tremolo,

Klatovský big band

 

24.11., 16:00, Dům hudby Plzeň

Jazzguitar Big Band a Workshop Big Band (CZ/DE)

 

27.11., 17:30, Západočeská galerie, Pražská 13, Plzeň

Přednášky o moderní hudbě a výtvarném umění

 

1.12., 16:00, Konzervatoř Plzeň

Koncert pro veřejnost varhanické dílny

 

1.12., 20:30, Divadlo pod lampou Plzeň

Machův band + hosté

 

2.12., 16:30, nám. Republiky Plzeň

Koledy v rytmu jazzu

 

18.12., 17:30, Západočeská galerie, Pražská 13, Plzeň

Přednášky o moderní hudbě a výtvarném umění

 

19.12. 19:00, Buena Vista Club Plzeň

Vánoční swingová tančírna

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *