Jak správně pečovat o psí srst? Hlavně nepoužívejte lidské přípravky

Vzhled srsti našich pejsků odráží také jejich zdraví. Lesklá a zdravě vypadající srst je nejen hezká na pohled, ale také značí celkově dobrou kondici zvířete. Dosáhnout zdravě vypadající srsti můžeme pomocí vyváženého krmiva a vitamínů, ale také vhodnou psí kosmetikou a péčí o samotnou srst. Jaké přípravky používat a jak o srst pečovat? 
Vybírejte vhodnou psí kosmetiku, nepoužívejte lidské přípravky
Pokud chcete, aby pejsek měl hezkou a zdravou srst, nemyjte ho kosmetikou plnou chemických složek. Rozhodně se nedoporučuje také používat lidské přípravky, které mohou pejskovi způsobit podráždění kůže. Při mytí je důležité používat kosmetiku, která nedráždí a nevymývá přirozené oleje, které zajišťují vyživení srsti. Psí šampony by měly být pH neutrální a obsahovat vitamíny B3 a B5, olivový olej či elastin. Při samotném mytí stačí použít menší dávku šamponu, abyste nepoškodili mikroflóru kůže a srsti. Pokud máte štěně či malé plemeno psů, šampon použijte zředěný vodou v poměru 1:2. Samotné šampony po nanesení nechte na srsti působit 2 minuty a pak opláchněte vlažnou vodou. A snažte se, aby se pejskovi nedostala voda do uší.

Je dostatečné koupat psa jednou za měsíc až dva. Ani pokud je venku například blátivo, nemusíte pejska koupat každý den. Někdy stačí, až nečistota zaschne a pejska pak jen vykartáčujete. „Pro snadné odstranění nečistot ze srsti pejska je vhodné používání psích kondicionérů, například Arpalit s extraktem z listů čajovníku, na závěr mytí. Při použití kondicionéru je usnadněna péče o srst pejska do dalšího koupání, nečistoty je totiž možné ze srsti stáhnout pouze vlhkým hadrem a není potřeba koupat celého pejska,“ doporučuje veterinární lékařka Renáta Valášková ze společnosti Aveflor.
Protože srst pejsků přitahuje parazity, je vhodné, především v letní sezoně volit šampony, které zároveň působí i proti parazitům.

Pravidelně srst kartáčujte
Rozhodně nezapomínejte na pravidelné kartáčování pejsků. Nejlépe venku při procházce, abyste si domů nezanesli chlupy. „Kartáčováním pejska zbavíte nejen přebytečné srsti, ale zároveň stimulujete jeho kůži, což pomáhá k přirozené tvorbě olejů, které zajištují lesk srsti. Kartáčování také prokrví pokožku a tím stimuluje růst srsti, navíc je i příjemnou masáží pro psy. Plemena s dlouhou srstí je dobré kartáčovat alespoň dvakrát týdně, předejdete tak i tvorbě nehezkých „dredů“,“ radí MVDr. Renáta Valášková ze společnosti Aveflor. Pokud pejskovi jde srst špatně rozčesat, můžete si pomoci speciálními kartáči i kondicionéry ve spreji, nebo používat psí kondicionéry po koupání. Krátkosrstá plemena stačí kartáčovat 3x do měsíce.
Zdroj: Aspen.pr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *