IT specialisté z Rokycan zjednodušili komunikaci zdravotníků s nemocnými dětmi

Žáci oboru Informační technologie na Gymnáziu a Střední odborné škole v Rokycanech byli součástí vítězného týmu v letošním Co-hackathonu. Akci pořádala Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni ve spolupráci se společnostmi SIT Port a RTsoft.

V moderních prostorách plzeňské TechTower konal už druhý ročník Co-hackathonu. Sedmdesát žáků středních škol z České republiky i ze Slovenska se rozdělilo do programátorských týmů, jejich úkolem bylo navrhnout digitální platformu, která by účinně pomáhala malým pacientům i zdravotnickému personálu dětské kliniky FN Plzeň.

Od zástupkyně nemocnice dostali soutěžící na výběr ze tří zadání, která reflektují reálné podmínky dětské kliniky FN Plzeň. Mohli se pokusit o vytvoření virtuální karty pacienta, s jejíž pomocí by nemocné dítě mohlo snadněji komunikovat s ošetřujícím personálem o svých obavách, pocitech nebo potřebách. Druhou možností byl návrh informačního webu nebo mobilní aplikace pro nastupující nebo již hospitalizované pacienty. Třetím tématem byla tvorba zábavného portálu, který by pomohl malé pacienty rozveselit během hospitalizace. Jak je při podobných akcích zvykem, soutěžící měli striktně vyměřený čas, přípravu návrhu i jeho závěrečnou prezentaci museli stihnout do sobotních 18 hodin.

Vítězný tým ve složení Jakub Trnčák, Robin Patrik Sloup (G+SOŠ Rokycany) a Aleš Franče, Hlib Arseniuk (SPŠE Plzeň) přesvědčil odbornou porotou svým návrhem mobilní aplikace, která zjednoduší komunikaci malého pacienta se zdravotnickým personálem. Dítě se přihlásí jednoduchým načtením QR kódu přímo ze svého nemocničního lůžka a prostřednictvím aplikace může sdělit sestřičkám, jak se cítí, co ho trápí nebo co by si přálo. Aplikace ale také nabízí zábavu a rozptýlení, umožňuje například hraní her
s ostatními pacienty na oddělení.

Skvělý výkon v soutěži předvedli také další žáci G+SOŠ Rokycany – Jan Palma, Štefan Prokop, Jakub Kašák, Jaroslav Judl a Kristián Maas.

Zdroj: G+SOŠ Rokycany

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *