Inspirativní kavárna, zdobení pečiva, Mini Vánice… Kam za kulturou a zábavou na TACHOVSKU

Výstava Staré Stříbro
Stříbro – Městské muzeum ve Stříbře zve na novou výstavu fotografií pod názvem Staré Stříbro. Výstava zůstane v muzeu až do února 2024.

Inspirativní kavárna
Stříbro – Místní akční skupina zve na inspirativní kavárnu – téma: Diskuze o duševním zdraví. Koná se v prostotu Místní akční skupiny 21.11. od 17.30 hodin. (Masarykovo náměstí 15, Stříbro).

Setkání seniorů
Stříbro – V kulturním domě ve Stříbře na Gagarinově ulici, se bude konat setkání seniorů s představiteli města Stříbra, a to ve středu 22. listopadu od 16 hodin.

Budou zdobit pečivo
Stříbro – V Domě dětí a mládeže ve Stříbře se chystá zdobení medového pečiva. Tento kurs každoročně připravuje Základní organizace Českého svazu včelařů. Upečené perníčky můžete jít zdobit v sobotu 25. listopadu od 9 hodin ve stříbrském DDM.

Zahajují výstavu Mini Vánoce
Černošín – Černošínské muzeum zahájí o prvním adventním víkendu novou výstavu pod názvem MINI VÁNOCE. Jak už název sám napovídá, ve výstavě kromě vánočního stromečku uvidíte vitríny plné miniatur. Jde převážně o malé hračky ze sbírky Boženy Rambalové z Plzně a dekorační předměty Hany Bernhardtové z Černošína. Výstava zůstane v Černošíně až do 6. ledna 2024 a je doplněna prodejní výstavou intuitivních obrazů Renáty Zítkové z Louňové. Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota.

Mikulášská dvacítka
Stříbro – Oblíbený tradiční přespolní běh na 20 km je letos naplánován na sobotu 25. listopadu. Start je v deset hodin, prezentace od 9 do 9:45 hodin. Závodníci vyběhnou ze stříbrského stadionu, naberou směr k železničnímu mostu v Pňovanech. Soutěží se v šesti kategoriích.

RETRO PÁRTY – Devadesátkové hity si můžete vychutnat v Kulturním domě ve Stříbře 25. listopadu od 21 hodin.

Výstava intuitivních obrazů
Černošín – Muzeum v Černošíně zve na novou výstavu intuitivních obrazů s poselstvím Renáty Zítkové z Louňové. Obrazy na výstavě jsou prodejné a k vidění budou až do 6. ledna 2024. Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota.

Propagační chovatelská výstava
Stříbro – Kdo máte rád exotické ptactvo, pro toho tu mám jedinečnou pozvánku na XIII. výstavu okrasného ptactva ve dnech 24. a 25. listopadu od 8 do 17 hodin v areálu chovatelů v Mánesově ulici.

Drátkování
Kladruby – Výstava Umění z drátků je k vidění v kladrubském muzeu. Na osm desítek výtvorů z různých drátků několika průměrů zapůjčil do výstavy Ladislav Lokajíček z Lestkova na Tachovsku. Výstava zůstane v muzeu až do 28. prosince letošního roku.

Marcel Marek vystavuje v Kladrubech
Kladruby – Co má společného Burma Jones, Mercy Street, Mr.Elastik Orchestra a Děda Mládek Illegal Band? Jde o společného jmenovatele, vlastně muzikanta, zpěváka, ale také učitele Marcela Mersi Marka. Ten se při muzikantské pauze ještě zdokonalil v další profesi, začal tvořit digitální technikou obrazy. Několik jich nyní můžete vidět v kladrubském muzeu. Obrazy nesou příběhy a svému tvůrci také relaxační hodiny. Zajímavou výstavu můžete vidět v kladrubském muzeu až do 28. prosince.

Martina Sihelská, foto autorka – na snímku Jiří Kohout představuje vystavované předměty na výstavě v Kladrubech

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *