Holky holkám: ženské osobnosti opět plní přání maminek

Osmatřicet maminek a dvacet dětí ze čtyř charitních Domovů pro matky s dětmi v tísni se už teď nemůže dočkat Vánoc. Na výzvu iniciativy Holky holkám napsaly dopisy Ježíškovi a mají šanci, že se jejich přání skutečně splní.Vánoční aktivita skupiny plzeňských ženských osobností stejně jako loni posbírala přání maminek a dětí z domovů v Plzni, Klatovech a Havlovicích u Domažlic, zveřejnila je a nabízí veřejnosti možnost vybrat si libovolné přání, dárek zakoupit a přání tak splnit.

„Seznam čítá osmdesát položek, od vitamínů pro těhotné, přes parfémy a šampóny až po autíčka, kočárky, panenky Elsa a Anna nebo třeba žehlicí prkno a žehličku. Dárky mohou lidé přinášet na sběrná místa, například do Techmanie nebo Studijní a vědecké knihovny, a to nezabalené a označené příslušným kódem. Pokud přidají i balicí papír, budeme velmi rády,“ říká iniciátorka všech aktivit Holky holkám, spisovatelka a tanečnice, tisková mluvčí Techmania Science Center Markéta Čekanová.

Průběžně aktualizovaný seznam přání budeod pondělí 27. listopadu zveřejněn na facebookovém profilu HolkyholkamPlzen, seznamy jsou k dispozici i na sběrných místech. Sbírka končí 13. prosince. Poté budou dárky roztříděny a zabaleny a poputují ke svým adresátům, aby jim prozářily ne zrovna šťastný život.

„V našich Domovech pro matku a dítě vyrůstá velmi početná generace dětí a někdy na ně doléhá nesvobodně stav určité hmotné nouze jejich rodičů, mnohdy jen matek. Je opravdu zásadní, jak pomůžeme dětem žít lépe a přirozeněji a k tomu prožívání jsou dárky pod stromečkem moc potřebné. Děkujeme za vaši pomoc jménem těchto dětí,“ říká ředitel Diecézní charity Jiří Lodr.

Loni Holky holkámpořádaly sbírku poprvé. „Podařilo se splnit úplně všechna přání, která na seznamech byla. Celkovou hodnotu dárků jsme odhadly zhruba na sto padesát tisíc korun, což je fantastické,“ dodává Markéta Čekanová

Iniciativa Holky holkám sdružuje plzeňské umělkyně a ženy z veřejného života, jako je například muzikantka Ilon Leichtová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, spisovatelky Jitka Prokšová a Daniela Kovářová, básnířka Tamara Kopřivová, oděvní výtvarnice Eva Beránková a další. Organizuje různé akce a aktivity, jejichž výtěžek pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni v Plzeňském kraji. Jejich loňské aktivity vydělaly pro domovy cca 45 tisíc korun, letošní bazárek přidal dalších šestnáct. Peníze pomohly například při rekonstrukci sociálního zařízení nebo na nákup nových sporáků v domově v Havlovicích.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *