Holky holkám plní vánoční přání

42 maminek a 24 dětí ze čtyř charitních Domovů pro matky s dětmi v tísni se letos těší na Vánoce víc než kdy dřív. Napsaly totiž tradiční dopisy Ježíškovi a mají šanci, že se jejich přání skutečně splní. A to díky iniciativě Holky holkám. Další aktivita skupiny plzeňských ženských osobností posbírala přání maminek a dětí z domovů v Plzni, Klatovech a Havlovicích u Domažlic, zveřejnila je a nabízí veřejnosti možnost vybrat si libovolné přání, dárek zakoupit a přání tak splnit.

„Seznam čítá 123 položek, od šampónů a pastelek přes plínky, autodráhy, kočárky s panenkou či stavebnice až po mobilní telefony. Dárky mohou lidé přinášet na čtyři sběrná místa, do Techmanie, Studijní a vědecké knihovny, Plzeňského deníku a do kostelíku U Ježíška. Nezabalené, označené příslušným kódem. Pokud přidají i balicí papír, budeme velmi rády,“ říká iniciátorka všech aktivit Holky holkám, spisovatelka a tanečnice, tisková mluvčí Techmania Science Center Markéta Čekanová.

Aktualizovaný seznam přání je od pondělí 28. listopadu zveřejněn na facebookovém profilu HolkyholkamPlzen, seznamy jsou k dispozici i na sběrných místech. Sbírka končí 15. prosince. Poté budou dárky roztříděny a zabaleny a poputují ke svým adresátům, aby jim prozářily ne zrovna šťastný život.

Iniciativa Holky holkám sdružuje plzeňské umělkyně a ženy z veřejného života, jako je například herečka Kristýna Leichtová, muzikantka Ilon Leichtová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, novinářka Miroslava Vejvodová, televizní reportérka Marcela Durasová, spisovatelky Jitka Prokšová a Daniela Kovářová, básnířka Tamara Kopřivová, oděvní výtvarnice Eva Beránková či realitní makléřka Markéta Krausová. Organizuje různé akce a aktivity, jejichž výtěžek pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni v Plzeňském kraji. Jejich velikonoční bazárek dámských oděvů a prázdninové Retro Games vydělaly pro domovy cca 45 tisíc korun.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *