Hlavním milovníkem v plzeňském letním Cyranovi bude Michal Dlouhý

Tváří 11. ročníku Divadelního léta bude herec Michal Dlouhý, kterého čeká pod plzeňským nebem náročná role Cyrana. Spolu s ním se na jevišti v Proluce představí v roli Le Breta Kamil Halbich, kterého diváci Divadelního léta znají jako skvělého Dona Quijota (2016). Roxanu si zahraje herečka Divadla J. K. Tyla Andrea Mohylová a Kristiána Miloslav Tichý. Dále hrají Jan Jankovský, Antonín Procházka ml., Klára Krejsová, Jana Kubátová, Bronislav Kotiš, Petr Borovský, Jiří Maryško a další.

Divadelní léto pod plzeňským nebem připravuje každý rok inscenaci, kterou zasazuje do kulis historického centra města. Hlediště pro více než 400 diváků vyroste tentokrát v Proluce a tváří letošního léta se stane Michal Dlouhý v titulní roli Cyrana. Premiéra slavné dramatické básně Edmonda Rostanda se odehraje 30. června 2018, v červenci bude mít Cyrano v režii Ivana Řezáče jedenáct repríz. Letní červencové večery v Proluce zpříjemní i čtyři reprízy loňské úspěšné tragikomedie Akvabely.

Divadelní léto zahájí už 18. června doprovodný program, představení Pojďme na tanec! ve spolupráci s Tancem Praha. V červenci se uskuteční tradiční Open Air Slam a připraven je i příměstský divadelní tábor pro děti od 9 do 15 let.

Horkou novinkou na závěr bude 28. července Festival hereckých kapel.

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji a jeho návštěvnost se ustálila na osmi tisících diváků. Letos potrvá od 18. června do 28. července.

Proluka v Křižíkových sadech je oblíbeným místem festivalu, v roce 2008 tu Divadelní léto uvedlo svoji vůbec první inscenaci Don Juan a vrátilo se sem i v roce 2015 s inscenacemi Prokletí rodu Baskervillů a Lhář. Plzeňské historické hradby si jako kulisu pro Cyrana vybral i režisér Ivan Řezáč. Plzeňský rodák je především hercem, v rodném městě začínal jako divadelní ochotník, účinkoval v Českém rozhlase a před přijetím na DAMU působil krátce v Divadle Alfa. Po ukončení studia hrál Ivan Řezáč mimo jiné v libereckém divadle F. X. Šaldy, v Činoherním studiu v Ústí, v Praze v Národním divadle, ve Švandově divadle a od roku 2008 je členem souboru Divadla na Vinohradech. V roce 2006 obdržel Cenu Thálie za postavu Arnulfa v představení Škola pro ženy (Švandovo divadlo). Věnuje se také divadelní režii.

Tváří 11. ročníku Divadelního léta bude herec Michal Dlouhý, kterého čeká pod plzeňským nebem náročná role Cyrana. Spolu s ním se na jevišti v Proluce představí v roli Le Breta Kamil Halbich, kterého diváci Divadelního léta znají jako skvělého Dona Quijota (2016). Roxanu si zahraje herečka Divadla J. K. Tyla Andrea Mohylová a Kristiána Miloslav Tichý. Dále hrají Jan Jankovský, Antonín Procházka ml., Klára Krejsová, Jana Kubátová, Bronislav Kotiš, Petr Borovský, Jiří Maryško a další.

Vstupenky na inscenace Divadelního léta 2018 jsou od 4. dubna k dostání prostřednictvím sítě GoOut (www.goout.cz), v prodejně DEPO2015, Presslova 14, a v červnu a v červenci na místě v Proluce před představeními (čas bude upřesněn).

 

Divadelní léto pod plzeňským nebem

  1. ročník

Proluka v Křižíkových sadech, Plzeň, začátky představení ve 20:30

 

Cyrano

režie: Ivan Řezáč

hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Andrea Mohylová a další

premiéra: 30. 6.

reprízy: 2.7., 3.7., 4.7., 8.7., 9.7., 10.7., 11.7., 12.7., 15. 7., 16. 7., 17. 7.

 

Akvabely

režie: Vilém Dubnička

hrají: Bronislav Kotiš, Zdeněk Rohlíček, Michal Štěrba a další

reprízy: 22.7., 23. 7., 24. 7., 25. 7.

 

Festival hereckých kapel

  1. 7.

 

Doprovodný program:

Pojďme na tanec! (Tanec Praha)

  1. 6.

 

Open Air Slam

  1. 7.

 

Foto Divadelní léto pod plzeňským nebem. Zleva herci Andrea Mohylová a Michal Dlouhý a ředitelka festivalu Marcela Mašínová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *