Hejtmanství spojuje krajské nemocnice. Klatovská, Domažlická a Stodská budou od ledna jedna firma

Rada Plzeňského kraje schválila fúzi krajských nemocnic sloučením společností Nemocnice Plzeňského kraje, a.s., Domažlická nemocnice, a.s. a Stodská nemocnice, a.s., do společnosti Klatovská nemocnice, a.s., přičemž nástupnická společnost ponese název Nemocnice Plzeňského kraje, a.s. Ke sloučení dojde k 1. lednu 2020.

Nemocnice Rokycanská, Horažďovická a nemocnice Svatá Anna přistoupí ke sloučení ve druhém kroku, pravděpodobně v roce 2022.  Celý projekt fúze je připravován společně s renomovanou poradenskou společností KPMG. Projekt fúze bude schvalovat zastupitelstvo. Spojení nemocnic umožní optimalizovat výnosy ze zdravotního pojištění a uspořit nezdravotnické náklady (např. DPH, náklady na management, IT), přičemž konzervativní odhad ekonomických přínosů je 32 milionů korun ročně.

Spojením se dále zefektivní operativní řízení nemocnic, zvýší se míra spolupráce nemocnic, společné nákupy, vzdělávání zdravotníků či organizace zdravotní péče, zejména v oblasti komplementární. A nově vzniklý subjekt s 1 270 zaměstnanci a 690 zdravotními lůžky bude i lépe čelit problému nedostatku zdravotnického personálu na českém pracovním trhu a posílí se jeho pozice při jednání se zdravotními pojišťovnami o úhradách i struktuře poskytované péče.

Usnesení rady budou ještě schvalovat zastupitelé. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *