Fakultní nemocnice vyměňuje lůžka na pokojích. Ta nová jsou vhodná pro pacienty s hmotností až do 250 kilogramů

Plzeňská fakultní nemocnice obměňuje lůžka na svých klinikách a odděleních na základě obnovy a modernizace lůžkového fondu návazné péče. “Celkem 912 nových lůžek zpříjemní hospitalizaci mnoha pacientům v borském i lochotínském areálu,” říká mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Nové polohovací postele jsou elektricky ovládané, komfort doplňují speciální matrace proti proleženinám. “Cílem je postupně modernizovat všechna lůžka nemocnice tak, aby na všech klinikách i odděleních již byla lůžka polohovatelná,” informuje Levorová.

Nákup 912 polohovacích postelí, matrací a nočních stolků přišel téměř na 57 milionů korun. “Tato částka je vyvážena jejich schopností stát se technologickým pomocníkem ošetřujícího personálu a přívětivějším prostorem pobytu pacientů, znamená to významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu,” říká mluvčí. “Lůžka jsou vhodná pro pacienty s hmotností až do 250 kilogramů,” dodává.

Pacientů s hmotností nad 200 kilogramů přibývá a bylo nutné mít na oddělení tato lůžka. U těchto nových lůžek je možnost prodloužení celé ložné plochy lůžka, čímž řeší i komfort pro pacienty s výškou do 205 cm. Každý pacient si může díky ovladači sám polohovat jednotlivé ložné plochy (pod hlavou a pod dolními končetinami do různých úhlů) a také nastavit výšku lůžka (není potřeba schůdků). Díky novému pacientskému stolku se sklopnou jídelní deskou se zjednodušilo podávání jídla nebo nápojů.

Foto FN Plzeň – na prvním snímku jsou nová lůžka, na druhém ta původní.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *