Děti z nízkoprahového Klubu Atom pro děti a mládež se v Plzni zúčastní Obchůdků s Albertem

Do projektu Obchůdky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i nízkoprahový Klub Atom pro děti a mládež v Plzni zřizovaný Diakonií Západ.Cílem celé akce je připravit děti na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání formou výroby a prodeje vánočních dárků a dekorací. Ty lze zakoupit ve vybrané dny na vybraných prodejnách Albert ve všech krajích České republiky. Výtěžek z prodeje pak děti mohou použít podle svého uvážení. O šikovnosti dětí z Klubu Atom se můžete přesvědčit 9. a 10. prosince v prodejně Albert na Rokycanské v Plzni.

V pátek 9. prosince od dvou hodin odpoledne a v sobotu 10. prosince od devíti hodin dopoledne se na své zákazníky budou těšit děti z Klubu Atom,které se na tuto příležitost připravovalyněkolik měsíců. Děti navíc dostaly tipy a zajímavé informace o základech obchodování, které mají následně možnost uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků.

„Zejména děvčata se nadšeně zapojovala do výroby jmenovek, velký úspěch mělo zdobení třpytkami, které leckdy končily i jinde než jen na jmenovkách. Chlapce zase více zaujaly dekorativní spreje, kterými zdobili vánoční dekorace. Pro naše uživatele je na projektu nejvíce přínosné to, že mají možnost na něčem pracovat společně, získat poznatky z oblasti prodeje a vystupování na veřejnosti. Kromě toho mají také možnost se lépe zorientovat v hodnotě peněz a v neposlední řadě si užili spoustu zábavy.“ říká Mgr. Klára Koebele, vedoucí Klubu Atom.

Děti tak budou v plzeňské prodejněAlbertprodávat například jmenovky na dárky, vánoční ozdoby nebo placky.

Obchůdky s Albertem probíhají po celé republice

Projektu, který organizuje a podporuje Nadační fond Albert, se celkově účastní 68 dětských domovů a neziskových organizací ze všech regionů České republiky. Probíháběhem adventu od 25. listopadu až do 20. prosince. Díky Obchůdkům s Albertem mají děti ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost získat zábavnou formou dovednosti ze světa obchodu, které poté mohou využít v samostatném životě.

V rámci projektu děti absolvovaly školení, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely malé dětské týmy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *