Cyrano má premiéru pod plzeňským nebem úspěšně za sebou, reprízy už jsou vyprodané

Sobotní premiéra Cyrana s Michalem Dlouhým v titulní roli sklidila dlouhotrvající potlesk i ovace ve stoje. Divadelní léto pod plzeňským nebem vytváří každý rok unikátní vlastní inscenaci, kterou zasazuje do kulis historického centra města. Divadelní scéna s hledištěm vyrostla tentokrát v Proluce. Cyrana tu čeká do 18. července dvanáct repríz, všechna představení už jsou ale vyprodaná. Festivalový program nabízí ještě od 22. července opakování loňské úspěšné tragikomedie Akvabely. Vstupenky na všechna čtyři představení jsou stále v prodeji. V Proluce se v červenci odehraje i doprovodný program, Improzápas a Open Air Slam. Tečku za Divadelním létem udělá 28. července letošní novinka – Festival hereckých kapel.

V den premiéry Cyrana diváci vykoupili poslední zbylé vstupenky na reprízy v červenci. „Zcela se vyprodalo i představení 18. 7., které jsme přidávali. Je to největší zájem v jedenáctileté historii našeho festivalu. Diváky, na které se nedostalo, mohu pozvat na příští rok. V červenci 2019 bychom rádi několik představení Cyrana opakovali. Ještě letos ale můžete přijít na Akvabely v režii Viléma Dubničky a také na naši letošní novinku Festival hereckých kapel,“ upozorňuje ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová.

Tragikomedie Davida Drábka Akvabely měla premiéru v loňském roce na jevišti U Zvonu. Letos se scéna, která představuje mimo jiné bazén, přestěhuje do Proluky. „Loňská inscenace se vždycky musí přizpůsobit novému prostoru, ale když něco vidíte z jiné perspektivy, získáte vždycky nadhled, a ze zkušenosti můžu říct, že druhý rok jsou ta představení většinou ještě lepší,” říká režisér inscenace Vilém Dubnička. V hlavních rolích tří kamarádů středního věku, kteří řeší své problémy v plavkách, se na jeviště vrátí Bronislav Kotiš, Zdeněk Rohlíček a Michal Štěrba. Kromě Diany Tonikové, kterou v roli Markéty vystřídá Jana Zenáhlíková, zůstává herecké obsazení stejné jako vloni.

Letní divadelní večery v Proluce uzavře novinka – Festival hereckých kapel. V sobotu 28. 7. se na jevišti budou od 14 hodin střídat herecké tváře, tentokrát v rolích muzikantů. Z kapel se do Plzně chystají Genius noci, Orchestr posledního dne, Zmagnetizovaná blána, Pawlowski, Furt rovně, autorská dvojice Dubnička – Lahoda nebo Homer Street. Moderátory budou Vilém Dubnička a Viktor Limr, z dalších hereckých tváří, převážně spjatých s Divadelním létem, se návštěvníci mohou těšit na Petra Konáše, Andreu Mohylovou, Marka Mikuláška, Jana Teplého, Radka Valentu, Jana Jankovského, Kryštofa Rímského, Petra Vodičku a další. (tz)

Foto Miroslav Chaloupka

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *