Človíček s Nováčkem plánují již třetí výšlap mezi domy

Človíček s Nováčkem v úterý 18. září vyrazí na další výpravu mezi lochotínskými domy. Človíček je denní stacionář pro osoby s postižením a Nováček zase domov pro lidi potřebující péči. Začátek akce je naplánován na desátou hodinu dopoledne a trasa, na jejíž start se můžete postavit ve Stacionáři Človíček v Kralovické 35 nebo Domovu Nováček v Rabštejnské 29 nabídne osm soutěžních zastavení a v cíli nezbytnou sladkou odměnu pro všechny cestovatele.

Impulsem k v pořadí třetímu spojení sil a výšlapu mezi domy byla opět především blízkost obou zařízení a v neposlední řadě i klienti, kterými jsou děti a dospělí lidé s různým stupněm postižení. Znovu budou na trase mezi domy připraveny zábavné úkoly jako jízda s vozíky nebo malování obrázků do plotové galerie a nebo skládání speciálních puzzle, které si připravila třetí pořádající služba Jdeme dál. Tradičně nebude chybět i doprovodný kulturní program v Človíčku a Nováčku, který zakončí v 16 hodin žhavými rytmy plzeňská kapela Ocho Ríos.

“K tomu aby opravdu nikdo nesešel z cesty a nezabloudil, nám jako každý rok pomohou děti ze 4. ZŠ, které chodníky po celé její délce vyzdobí křídovými malbami,” informuje Tomáš Benda z pořádající diakonie Západ.

Přijďte 18. září na výšlap mezi domy a pomozte nám překonat velikost loňské plotové galerie, která čítala více jak 500 obrázků. (tz)

Ilustrační foto Diakonie Západ

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *