Císař přijede do Plzně už ve čtvrtek. V jeho průvodu budou i Vilém z Rožmberka a jeho bratr Petr Vok

S podporou Nadace 700 let města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2 (Slovany) pořádají Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie, Rytířský turnaj v parku U Ježíška už tento čtvrtek 28.září.
V roce 1567, tedy před 450 lety, udělil císař Maxmilián II.Habsburský městu Plzni Zlatou bulu, v níž potvrdil všechna privilegia svých předchůdců, která mimo jiné potvrzovala, že Plzeň je po Praze prvním nejvýše postaveným městem v Českém království! “Připomeneme si to slavným renesančním jezdeckým turnajem,” říká Petr Merxbauer ze spolku Plzeňští.
Císař přijíždí do Plzně a v jeho průvodu je císařovna Marie Španělská, dále pan Vilém z Rožmberka a jeho bratr Petr Vok. Pan Vilém by rád usadil svého rozmarného bratra a oženil jej. Doufá, že jej v tomto úmyslu podpoří císař svojí autoritou Při této příležitosti je vyhlášeno velké rytířské klání!

Šest rytířů se utká koňmo na počest císaře a také pana Petra Voka z Rožmberka, který za pár dní oslaví své 28. narozeniny.

Uvidíte pány na koních, šermíře, tanečnice, uslyšíte hudbu. Jsou připravené hry pro děti, bohaté tržiště a občerstvení a další zábava.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *