Cesta vlakem z Plzně do Prahy je ode dneška pro studenty a seniory ještě levnější

České dráhy ode dneška mění systém slev a slevu 75 % pro žáky, studenty a seniory začnou vypočítávat podle nových pravidel Ministerstva dopravy ČR z nejvýhodnějších dostupných cen v prodeji pro 2. třídu. Tyto skupiny osob tak od dneška cestují např. na relaci Praha – České Budějovice za 42 Kč, Praha – Hradec Králové a Praha – Plzeň za 26 Kč, Praha – Brno za 54 Kč, Praha – Olomouc za 55 Kč, do Ostravy za 73 Kč a do Zlína za 68 Kč. Cesta z Brna do Prostějova těmto osobám zlevní na 18 Kč, do Olomouce na 25 Kč a do Zlína na 27 Kč.

Od pátku budou prodávány se slevou 75 % pro žáky, studenty a seniory nejen obyčejné jízdenky, ale podle nového nařízení ministerstva dopravy také Akční jízdenky nabízené jako obchodní komerční sleva Českých drah.

V této souvislosti dojde také k nahrazení nabídky Včasná jízdenka Česko SuperAkčními jízdenkami ve vybraných relacích. SuperAkční jízdenky jsou prodávány pro konkrétní relace a konkrétní vlakové spoje. Systém SuperAkčních jízdenek využívá podobné principy jako prodejní systémy soukromých dopravců a využívá známé údaje o obsazenosti vlakových spojů. Systém SuperAkčních jízdenek tak nasměruje cestující díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů. Lidé tak mohou na svých cestách více ušetřit, naopak ve špičkových vlacích díky tomu může počet cestujících s levnou jízdenkou klesnout a vlaky tak nabídnou vyšší komfort cestování.

Včasné jízdenky Česko zakoupené v předprodeji (až 60 dní před odjezdem) budou platit za původních podmínek pro datum plánované cesty.

Akční jízdenky budou nadále prodávány v e-shopu i u pokladních přepážek a Super Akční jízdenka na e-shopu. Prodej zahajují ČD dnes, v pátek 14. září 2018. Nabídka tras i počet Super Akčních jízdenek se bude dynamicky měnit s ohledem na poptávku po cestování na jednotlivých linkách a v konkrétních spojích. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *