Budeme mít primátorku? Hnutí PRO Plzeň posílá na radnici Irenu Vítovcovou

Hnutí PRO Zdraví a Sport sestavilo pro podzimní komunální volby v Plzni silné kandidátky jak na “velkou” radnici, tak na všechny čtyři nejlidnatější městské obvody Lochotín, Slovany, Doubravku i střed a vmenších městských částech Lhota a Malesice. Všechny kandidátky vystupují pod jednotnou hlavičkou “PRO Plzeň” v koalici se sdruženími nezávislých kandidátů, v obvodu Plzeň 1 se sdružením Občané pro Lochotín.

Kandidátkou PRO Plzeň na post primátorky Plzně je Irena Vítovcová (44), ředitelka sdružení Pro Cit. “Když jsem před osmi lety založila organizaci, která si dala za úkol pomáhat rodinám, které neměly takové štěstí a narodilo se jim dítě s poruchou autistického spektra, dala jsem do té vize maximum. V současné době organizace pomáhá v celém Plzeňském kraji více než 60 rodinám a naše práce nás nesmírně baví. Stejnou energii bych ráda věnovala městu Plzni,” říká Irena Vítovcová. Má již zkušenosti z plzeňské komunální politiky. V uplynulém období byla zastupitelkou v prvním obvodě Lochotín a členkou komise sociální, životního prostředí a finančního výboru.

“V uplynulých čtyřech letech jsem nabyla spoustu poznatků a zkušeností nejen v našem druhém největším obvodu města. Mám zkušenosti z komerční sféry, ale i z neziskového sektoru a proto budu ráda součástí změn k lepšímu a kvalitnějšímu žití nás Plzeňáků,” dodává kandidátka PRO Plzeň na první plzeňskou primátorku v dějinách města. PRO Plzeň má na magistrátní i na obvodních kandidátkách řadu dalších výrazných osobností, jak lidi, kteří už v politice působí, tak ty, kteří do ní teprve vstupují a dosud se prosazovali jako sportovci, trenéři a například i jako učitelé, manažeři a podnikatelé.

K prioritám, které PRO Plzeň hodlá prosazovat – patří podpora sportu, zejména mládežnického a amatérského s
cílem rozpohybovat co nejvíce dětí i dospělých, dále bezpečnost, čistota veřejných prostranství, doprava a
rozvoj infrastruktury v okrajových částech města.

Lídry PRO Plzeň v jednotlivých obvodech a kandidáty na tamní starosty jsou:
– Plzeň 1 (Lochotín) – Jiří Winkelhöfer (46), jednatel VOŠ a v letech 2002-07 starosta obvodu
– Plzeň 2 (Slovany) – Ing. Tomáš Kotora (52), ředitel plaveckého bazénu Slovany a Lochotín
– Plzeň 3 (střed) – Pavel Vostřák (45), bývalý špičkový hokejista, dnes trenér mládeže HC Plzeň
– Plzen 4 (Doubravka) – Ing. Naděžda Mauleová (51), ředitelka SOŠ a VOŠ ekonomické
– Plzeň 9 (Malesice) – Bc. Aleš Tolar (42), novinář
– Plzeň 10 (Lhota) – Jiří Hrdlička (39), fotbalový trenér

PRO Plzeň nabízí voličům řadu dalších zajímavých kandidátů, účastí na posledním místě magistrátní kandidátky mu vyjadřuje podporu i emeritní rektor ZČU a odborník na dopravu prof. Zdeněk Vostracký. (tz)

Foto PRO Plzeň, Irena Vítovcová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *