Bezdružickou lokálkou v neděli 1. dubna na oslavy jara

Jízdy parních vlaků zpestří velikonoční svátky na Bezdružické lokálce. Historický vlak se v neděli 1. dubna šestkrát projede mezi Kokašicemi a Bezdružicemi, kde bude připravený program přímo na nádraží.

Do Bezdružic jezdí z Plzně přímé vlakové spoje Českých drah a vzhledem k omezeným parkovacím místům v Bezdružicích, je doporučujeme využít. Mezi Bezdružicemi, Konstantinovými Lázněmi a Dvorem Krasíkov bude jezdit historická autobusová linka, takže se návštěvníci snadno dostanou na všechna místa oslav jara. Cestující z lokálky můžou přestoupit na autobus ve směru Krasíkov ve stanici Konstantinovy Lázně.

Na nádraží v Bezdružicích bude od 10 do 17 hodin otevřené Železniční muzeum a četnická stanice. Na Dvoře Krasíkov čeká na návštěvníky venkovský jarmark, dílny pro děti a pletení pomlázek.

  • Jízdy parního vlaku s lokomotivou 313.902 a bistrovozem: Odjezd v 9:53 z Pňovan do Bezdružic, po obědě dvakrát v úseku Bezdružice-Kokašice a zpět (z Bezdružic 12:45, 14:45) a v 16:45 nazpět do Pňovan. Platí zvláštní jízdné. Jízdní řád v plakátu-viz výše.
  • Zahájení sezóny muzea železnice v Bezdružicích: otevřeno muzeum železnice (10-17 hod.), četníci a četnická pátrací stanice, dílnička pro děti, vatra na zahřátí a pečení špekáčků. Ty bude možné na místě zakoupit včetně dalšího občerstvení a kotlíkové polévky. Čepovaný pivní Velikonoční speciál Chodovar! Na místě kryté sezení pro případ nepohody.
  • Velikonoce na dvoře Krasíkov: Areál otevřen 10-17 hod. Vypouštění malých koziček do letních výběhů (11:00 a 14:00), minizoo, pletení pomlázek a malování vajec, dílnička pro děti, řemeslný jarmark, mydlárna, bistro, kulturní program.
  • Krasíkovský expres: mimořádná linka s historickým autobusem, která v cca hodinovém taktu spojuje nádraží Bezdružice s Konstantinovými Lázněmi a dvorem Krasíkov. Přestup cestujících z lokálky na autobus ve směru Krasíkov ve stanici Konst. Lázně.

Jízdné

  • Pňovany – Cebiv nebo Cebiv – Bezdružice: dospělí 80 Kč, děti od 6 do 15 let 50 Kč
  • Bezdružice – Kokašice: dospělí 50 Kč, děti od 6 do 15 let 30 Kč

 


Jízdenky do zvláštních spojů se kupují přímo ve vlaku.

Foto Bezdružická lokálka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *