Auto plné dárků přivezl dětem ve FN Plzeň zakladatel projektu Dortem proti rakovině

Zpříjemnit pobyt v nemocnici onkologicky nemocným dětem a pomoci jejich rodinám v těžké situaci – o to se už druhým rokem snaží Jiří Zahradník, zakladatel charitativního projektu Dortem proti rakovině. Letos měl v plánu navštívit a obdarovat pět českých nemocnic a FN Plzeň byla jako první. Na dětské oddělení hematoonkologie přivezl s kolegou Jakubem Řehákem plné auto dárků.

„Během své vlastní léčby jsem viděl v nemocnici tolik malých bojovníků, kteří se se zákeřným onemocněním dlouhodobě potýkají, že jsem využil své tehdejší zaměstnání v kavárně a napadlo mě začít pomáhat prodejem sladkostí,“ říká Jiří Zahradník.

Letos se mu podařilo společně s Čokoládovým Festivalem zapsat do České knihy rekordů s největší 260 kg vážící čokoládou, která se následně po kouscích rozprodávala a finance znovu putovaly na dobrou věc. „V příštím roce plánujeme akci pro maminky malých onkoláčků, které tráví v nemocnici veškeré volné chvíle a nemají čas na péči o sebe – proto budeme s kosmetičkou a kadeřnicí mířit do nemocnic a maminky dělat krásné,“ dodává Jiří Zahradník.

“Úžasnému projektu i aktivnímu zakladateli fandíme, přejeme mnoho zdraví a za naše nemocné moc děkujeme,” uvedla mluvčí plzeňské Fakultní nemocnice Gabriela Levorová.

Zdroj FN Plzeň, snímky jsou z předávání dárků v plzeňské Fakultní nemocnici.

Na titulním snímku jsou zleva: dětská sestra hematoonkologie Martina Trnková, Jiří Zahradník, staniční sestra Jana Srbová, Jakub Řehák a vedoucí lékař Tomáš Votava, na druhém Jiří Zahradník (vpravo) s kolegou Jakubem Řehákem přivezli plné auto dárků na dětské oddělení hematoonkologie.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *