V Doubravce bude nová výjezdová základna záchranky a výcvikové středisko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zástupci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) oficiálně převzali staveniště zbrusu nové výjezdové základny v Plzni-Doubravce. Poklepem na základní kámen budoucí novostavby oficiálně stavbu zahájili. Záměr zřídit výjezdovou základnu ZZS PK v Plzni na Doubravce vznikl již před několika lety z důvodu rychlejší dostupnosti výjezdových skupin v různých částech Plzně a v části úseku dálnice D5. Proto od roku 2017 funguje v ulici U Sv. Jiří provizorní základna v objektu, kde je ZZS PK v nájmu.

V budově budou sloužit dvě výjezdové skupiny ZZS, budou zde garáže pro záložní sanitky, vozidla pro HPO, myčka, místnost pro stážisty a moderní vzdělávací a výcvikové středisko ZZS PK.
„Jsem velmi ráda, že se zdravotnická záchranná služba na Doubravce dočká nových prostor. Provizorní základna v objektu, kde byli záchranáři doposud v nájmu, již delší dobu nevyhovuje svým prostorem ani lokalitou. Moc mě proto těší, že se podařilo najít místo a finance k zajištění nových prostor,“ uvedla během ceremoniálu hejtmanka Ilona Mauritzová.
„Naším cílem je rozprostřít výjezdové základny po Plzni tak, abychom se ke kriticky nemocným dostali co nejdříve. Výhodou vybraného místa je také blízkost části frekventované dálnice D5 včetně přivaděče a těsné sousedství s hasiči i policisty, neboť mnohdy zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému společně,“ vypočítává ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička. Starosta ÚMO Plzeň 4 Tomáš Soukup vyjádřil přání, aby stavba běžela jako „po drátku“ a novostavba začala příští rok na podzim sloužit záchranářům i obyvatelům ku prospěchu.

Zdroj: Plzeňský kraj

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *