Zloději se nejvíce zaměřují na rodinné domy. Plzeňský kraj je třetí v Česku v počtu vloupání

Podle dostupných policejních statistik se zloději většinou zaměřují na rodinné domy, jak vyplývá z  celorepublikových dat. Nejvíce těchto vloupání policie řešila ve Středočeském, Jihomoravském a Plzeňském kraji. Naopak v  hlavním městě je situace opačná a zloději se zde zaměřují více na byty. Na jedno vloupání do rodinného domku tady připadají tři vykradené byty. Podobná situace je také v  Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Celkový počet vloupání za rok 2018 dosáhl škod u bytů na 104 milionů korun, u rodinných domů na 198 milionů korun. Průměrná objasněnost vloupání do  bytů je 22 %, do domů pak téměř 25 %. Alarmující data ovšem hlásí Praha, kde je objasněnost vloupání do bytů jen 12 % a do rodinných domů pouze necelých 7 %. Také škody jsou zde nejvyšší ze všech regionů. Na vině je především anonymita velkého města a hustota obyvatel. Objasněnost navíc zdaleka neznamená, že poškozený získá relevantní náhradu škody.

Kuráž a drzost zlodějů je nebetyčná, nezná mezí a k vloupání i krádežím často velmi sebevědomě. Vedle oblíbených metod, mezi něž patří především hrubá síla, ale i nové jemné metody jako je třeba bumping, jsou mezi zloději stále populárnější také převleky a další triky, které často sázejí na anonymitu větších bytových domů a neznalost sousedů. Zloději se neváhají vydávat například za řemeslníky či podomní prodejce. (tz)

Ilustrační foto Next

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *