Ze Škodovky vyjede zcela nový typ elektrobusu. Premiéru bude mít ve Zlíně

Zlín zažije světovou premiéru nového elektrobusu ze Škodovky. Plzeňská Škoda Electric dodá do moravského města svůj zcela nový typ vozidla, který vyvinula ve spolupráci s výrobcem karosérie, koncernem Iveco. Nízkopodlažní model s obchodním názvem Škoda  E’City by měl zlínský dopravní podnik získat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Ve Zlíně již několik let úspěšně slouží jiná moderní vozidla ze Škody Electric – takzvané parciální trolejbusy s bateriovým pohonem. A nový elektrobus tuto flotilu doplní. „Elektrobus, který příští rok do Zlína dodáme, se vedle hlavního dobíjení  při nočním stání v depu bude průběžně dobíjet i prostřednictvím trolejového vedení, které dopravce využívá k provozu trolejbusů,“ říká obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Ten připomněl, že elektrobus bude špičkově vybaven technologiemi, například moderním informačním systémem, USB zásuvkami či celovozovou klimatizací.

Elektrobus Škoda E’City je zajímavý především modulární koncepcí výzbroje, která umožňuje velmi snadno přizpůsobit provedení vozidla na míru požadavkům konkrétního zákazníka. To se týká zejména různých variant  provozu s ohledem na možnosti nabíjení nebo délky tratí.

Elektrobusy s okřídleným šípem ve znaku jezdí nebo budou také jezdit například Českých Budějovicích,Třinci, či ve slovenských městech Žilina a Šal´a. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *