Za Vzteklinu mají pacienti v sušické nemocnici speciální invalidní vozík

Sušická nemocnice pořídila speciální invalidní vozík pro pacienty po mozkové mrtvici, kteří mají omezenou hybnost jedné strany těla. Náklady ve výši zhruba 17.000 korun uhradila z příjmu za pronájem svých prostor štábu České televize, který zde natáčel seriál Vzteklina. Vozík má tzv. hemiplegický adaptér, který umožňuje pohon na jednu ruku. „Vozík dají do pohybu a uřídí i pacienti, kteří s polovinou těla nemohou vůbec hýbat nebo je jejich hybnost výrazně omezená,“ uvedla hlavní sestra sušické nemocnice Martina Kolářová. Speciální pomůcku nejvíce využívají pacienti, kteří se zotavují na oddělení následné péče. Jeho součástí jsou odklápěcí područky a vyšší klínový pěnový sedák. I přes nízkou hmotnost zaručuje vozík nosnost až 140 kilogramů.

Díky tomuto speciálnímu vozíku a snadné manipulaci s ním, byl manžel schopen samostatného pohybu mimo nemocniční lůžko a to mu dodávalo sebevědomí. Byl schopen se účastnit rehabilitačních aktivit, které pro takto postižené pacienty připravují rehabilitační sestry. Vozík byl pro něj velkým přínosem,“ uvedla Zdena Kavalová, manželka jednoho z pacientů, kterému vozík pomohl.

Seriál Vzteklina natáčel v sušické nemocnici režisér Tomáš Bařina v červenci minulého roku, vysílal se letos v lednu a v únoru. Není jediný, který si zdejší interiéry vybral. Prostředí sušické nemocnice je pro filmaře atraktivní. Láká je blízkost Šumavy i příjemné prostředí samotného zdravotnického zařízení. Nemocnice se nedávno objevila v obou řadách nejsledovanějšího seriálu současnosti Policie Modrava. Její režisér Jaroslav Soukup právě na Šumavě natáčí třetí řadu. (tz)

Foto Nemocnice Sušice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *