Z Americké 29 bude odcházet dobře informovaný senior

Dům č. 29 na Americké ulici v Plzni už pamatuje hezkou řádku různých aktivit, vystřídaly se v jeho prostorách jak politické strany, tak společenské organizace.  Nově tady část prvního patra obsadila Rada seniorů města Plzně. Dvě místnosti se sociálním zázemím jim tady umožní plánovat a rozvíjet činnost, která bude ku prospěchu především starší populaci. Momentálně tady probíhají ještě dokončovací úpravy, ale slavnostní otevření plánují už na 14. května.

„Máme k dispozici zasedací místnost a malou kancelář, za což jsme pochopitelně rádi. Už máme zhruba načrtnutý plán činnosti a akcí na letošní rok. Konkrétní činnost zahájíme 21. května a pak budeme vždy pravidelně jednou za měsíc pořádat pro zájemce různé přednášky a akce. Tou první bude Gastronomie a co je o ní dobré vědět,“ prozradil předseda Rady seniorů města Plzně Stanislav Tyšer.

Ten má v plánu i reprízy, pokud bude o konkrétní úspěšný program velký zájem. Další akce nabídnout počítačové informace s vysvětlením pro seniory, cestování za málo peněz nebo jak předcházet civilizačním chorobám. Důležitou součástí je také snaha připravit seniory třeba na jednání s úřady či podobnými institucemi.

„Pro nás je důležité, aby si u nás senioři nejenom osvěžili své vědomosti, případně získali nové dovednosti, ale aby si vzájemně i popovídali. Není nic horšího, než osamělý člověk a tomu bychom chtěli také předejít,“ zdůraznil člen rady Petr Kastner, který se výrazně podílel na přípravných pracích. (tz)

Foto Český pohled

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *