Vyberte Stavbu roku Plzeňského kraje 2017 i Stavbu století. Čas máte do neděle

Do neděle 27. května probíhá hlasování, které rozhodne o Ceně veřejnosti v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje a také o Stavbě století Plzeňského kraje. Lidé mohou hlasovat na www.stavbarokupk.cz.

Ze staveb, které byly v loňském roce v Plzeňském kraji kolaudovány nebo uvedeny do provozu a přihlásily se do soutěže Stavba roku, vybrala odborná porota 19 nominací. Ty se ucházejí o titul Stavba roku Plzeňského kraje a také o Cenu veřejnosti.

„Stavba roku Plzeňského kraje je soutěží pro odbornou i laickou veřejnost, takže budeme moc rádi, když se lidé zapojí do hlasování a z nominací sami vyberou tu právě jim nejsympatičtější stavbu,“ řekl předseda poroty Ing. arch. Miloslav Michalec.

Současně probíhá také hlasování pro Stavbu století Plzeňského kraje. Nejpovedenější stavbu za posledních 100 let mohou lidé vybírat z deseti objektů, které do soutěže navrhl Ing. arch. Jan Soukup. Hlasování probíhá rovněž na www.stavbarokupk.cz.

„Stavby jsem vybíral s ohledem na stavební kulturu a tradici Plzeňského kraje,“ vysvětlil autor výběru. „Dbal jsem na to, aby šlo o stavby sloužící veřejnosti a aby byly funkčně prověřené. Dalšími kritérii byla kvalitní architektura s nadčasovými prvky a místní význam staveb.“

O titul Stavba století Plzeňského kraje soupeří Gymnázium Luďka Pika v Plzni, Komerční banka v Rokycanech, Sborový dům a modlitebna Korandova sboru v Plzni, Sokolovna v Domažlicích, Český rozhlas v Plzni, Pavilon Pask v Klatovech, Televizní vysílač Krašov, Zimní stadion, Meditační zahrada a Radnice na Slovanech v Plzni.

Ceny budou vyhlášeny 5. června 2018 v Měšťanské besedě v Plzni.

O soutěži Stavba roku Plzeňského kraje

Vyhlašovateli soutěže Stavba roku Plzeňského kraje jsou Plzeňský kraj a město Plzeň, odborným garantem je Okresní hospodářská komora Plzeňsko. Spoluvyhlašovateli akce jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Obec architektů. (tz)

Foto Korandův sbor a radnice na Slovanech

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *