Vodní kapky pomáhají v Čechách i v Africe. Umožní i přístup k pitné vodě

Šek na 118 880 korun, které přispějí k lepšímu přístupu obyvatel Konga k pitné vodě, si u příležitosti svátku Tří králů převzal ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout. Tento finanční příspěvek je výsledkem humanitárního projektu Vodní kapky společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, který právě vstupuje do jubilejního desátého ročníku. Snaží se pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě. Šest let jsou Vodní kapky doma také v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným a jinak znevýhodněným spoluobčanům.

„Diecézní charita České Budějovice zajišťuje, aby se darované peníze dostaly tam, kam mají. Jsme velice rádi, že se na zprostředkování této pomoci můžeme podílet,” sdělil Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o., do níž v České republice patří společnosti ČEVAK, VAK Beroun, Vodos Kolín, VS Chrudim, VHOS Moravská Třebová a Aqua Servis Rychnov nad Kněžnou, se na projekt Vodní kapky zavázala přispět jedním haléřem ze svého zisku za každý prodaný m3 vody.

Za uplynulý rok činí tato částka více než 370 tisíc korun, z toho téměř 119 tisíc korun poputuje na obnovu studní a opravy čerpadel v Kongu a dalších 251 624 korun bylo již použito na podporu a pomoc v Česku.

„Právě Tři králové jsou symbolem dárcovství a nezištné pomoci, proto se v tuto dobu tradičně scházíme a symbolicky tuto částku předáváme charitě. Zároveň se v průběhu celého roku snažíme podporovat sociální projekty v regionech, kde působí společnosti naší skupiny,“ uvedl Ivan Kafka, vedoucí marketingu a komunikace ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o.

V jižních Čechách byl prostřednictvím Vodních kapek podpořen provoz českobudějovického centra Arpida či borovanské Borůvky a Nazaretu, které poskytují pomoc rodinám pečujícím o děti s tělesným a kombinovaným postižením.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *