Voda, která pomáhá, se pije u Gerresheimeru ve velkém

Charitativní kampaň Voda pomáhá v druhém roce své plavby našla první společnost, ve které se hromadně bude pít pro dobrou věc. První vlaštovkou v této oblasti se stala medicínská firma Gerresheimer Horšovský Týn, která metodou vstřikován plastů vyrábí plastové díly pro farmacii a zdravotnictví. Dar za naši Vodu poteče na dofinacování dopravy obyvatel Domova Radost, který nabízí služby osobám s poruchou autistického spektra a mentálním postižením.

 „Zájem o naši kampaň projevila firma Gerresheimer již v loňském roce. Od té doby jsme ušli poněkud delší cestu, kdy jsme byli nuceni vyměnit i dodavatele vody. Nicméně jsme celou věc dotáhli do zdárného konce a jsme moc rádi, že jsme mohli v červnu občerstvit první zaměstnance,“ popisuje začátek spolupráce koordinátor kampaně Voda pomáhá Tomáš Benda.

 “I proto, že se zaměřujeme na medicínskou výrobu, a protože naše výrobky pomáhají lidem zlepšit kvalitu jejich života, nezůstáváme lhostejní k problematice pomoci neziskovým organizacím a nadacím. Svoji společenskou odpovědnost jsme chtěli projevit i vstupem do projektu Voda pomáhá. Jsme rádi, že touto formou můžeme pomoci obyvatelům Domova Radost dostat se, kam potřebují. Věříme, že tento dobrý pramen nebudeme pít sami,”  uvedla za společnost Gerresheimer Horšovský Týn Mgr. Václava Váchalová.

 Firma Gerresheimer Horšovský Týn  je předním výrobcem a dodavatelem komplexních zakázek plastových systémů pro farmacii, diagnostiku a lékařskou techniku. Mezi naše výrobky patří například inhalátory pro astmatiky a alergiky, inzulinová  a odběrová pera, drogové testery, komponenty pro dialyzační jednotku a mnoho dalších.

 Charitativní kampaň „Voda pomáhá“ pomáhá v Plzeňském kraji tam, kde chybí dostatečná podpora sociálních služeb a jejich dostupnosti od státu, kraje či obcí. Peněžité příspěvky získané veřejnou sbírkou Diakonie Západ rozděluje tzv. projektům na vodě. Tyto projekty jsou různorodé aktivity (např. nákup pomůcek a vybavení, zajištění terapeutického programu, přeprava klientů apod.), které jsou nepostradatelné v péči o klienty, ale není možné hradit je z dotací. (tz)

Ilustrační foto www.vodapomaha.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *