Velikonoční jarmark, koncert, dětské dílny = svátky na hradech a zámcích na Plzeňsku

Památky, které v Plzeňském kraji spravuje Národní památkový ústav, připravily pro návštěvníky během velikonočních svátků bohatý kulturní program – specializované prohlídky pro rodiny s dětmi, koncert staré hudby, jarmark či výtvarné dílny.

Během Velikonoc mají všechny objekty otevřeno na Velký pátek i Velikonoční pondělí. Některé z nich nabízejí i tematicky zaměřený doprovodný program.

Terasa zámku Kozel se v pondělí 17. dubna od 10 do 18 hodin stane dějištěm Velikonočního jarmarku, na němž nebudou chybět farmářské a řemeslnické tržiště, ukázky řemesel, ani dílničky pro děti.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie kláštera Kladruby zazní 16. 4. od 15 hodin Velikonoční koncert souboru staré hudby Cavalla Kladruby, pěveckého sboru Cantus Stříbro a žesťového kvintetu Plechtet Klatovy. Na Velikonoční pondělí zde bude sloužena od 11 hodin Velikonoční mše svatá.

Správa hradu Švihova připravila program zejména pro malé návštěvníky. Po celé čtyři sváteční dny budou probíhat velikonoční prohlídky pro rodiny s dětmi ve věku od 4 do 10 let „Švihov pro nejmenší“ – vždy v 11, 13 a v 15 hodin.  Prohlídky je nutné rezervovat dopředu! Na sobotu je pak připravena ukázka zdobení perníčků. Od 11 do 15 hodin si zájemci mohou sami ozdobit velikonoční perníčky pod dohledem zkušené perníkářky. Pro malé návštěvníky bude na sobotní odpoledne připraveno ″Putování za zajíčkem“.„Na děti tu budou čekat čtyři stanoviště s různými úkoly. Pokud všechny úkoly splní, budou si moct opéct buřty na nádvoří hradu“, řekl kastelán Švihova Lukáš Bojčuk. „V neděli si děti mohou vyrobit přáníčka a další věci s velikonoční a jarní tématikou ve výstavním sále ve výtvarné dílničce,“ doplňuje program Bojčuk.

Na Zelený čtvrtek, 13. dubna, budou zavřeny hrady Velhartice, Rabí a Švihov, zámky Červené Poříčí, Nebílovy a klášter Kladruby. V klášteře Plasy se budou toho dne konat pouze dvě prohlídky konventu, v 11 a 13 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *