Ve středu poprvé vyjely Karkulky. Plzeň zahajuje provoz carsharingu

Ve středu poprvé vyjelo do města 8 červených automobilů (Karkulek), které můžete po snadné registraci začít obratem využívat. Carsharing, neboli služba sdílený aut, je určená zejména pro ty, kteří svůj vůz nevyužívají denně, ale pouze pro občasné jízdy. S Karkulkou vám odpadne starost o vůz a s tím spojené výdaje za servis, STK, přezutí apod. Je to ideální řešení pro lidi, kteří nenajedou svým vozem více než 10 000 km za rok.

Na výběr máte zatím ze dvou modelů vozů, menší městské auto Ford KA+ a větší Ford Focus combi. Rezervace je možná pomocí internetového portálu nebo mobilní aplikace „Karkulka“, která je v současnosti dostupná pro systém Android, v horizontu dnů je ale plánováno i spuštění verze pro iOS.

Karkulka jsou nepřehlédnutelně červená, volně přístupná auta v ulicích Plzně, která si kdokoliv po registraci může jednoduše a rychle zapůjčit.

Karkulka je pro moderně smýšlející lidi, kteří nepotřebují nebo nechtějí vlastnit vůz, ale rádi by si ho čas od času jednoduše a rychle půjčili. Karkulka je doplňková služba od Plzeňských městských dopravních podniků, která vám umožní individuální dopravu kamkoli potřebujete.

Karkulka poslušně čeká na ulici až si ji někdo zarezervuje, třeba na odpolední výlet k rodičům, týdenní nákup, odvoz ratolestí se zavazadly na nádraží, nebo třeba na víkendový výlet s přáteli.

Karkulku si můžete půjčit na den, týden, ale klidně i jen na pouhou hodinu.

Zdroj www.pmdp.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *