Včera se rodilo doma. Podobnou situaci plzeňští krajští zdravotničtí záchranáři nepamatují

Dva výjezdy, dva domácí porody, dvě narozené holčičky! To si zapsali ke včerejšímu dni do statistiky porodníci na západě Čech. “Podobnou situaci plzeňští krajští zdravotničtí záchranáři nepamatují. Během jednoho dne asistovali dvakrát u domácích porodů. Ani v jednom případě nešlo o tzv. bio matky, které plánují porodit doma jen za pomoci porodní asistentky, ale o překotné porody, kdy pacientky zkrátka nestihly dojet do porodnice,” vysvětluje manažer vnějších vztahů krajské záchranky Vítězslav Sladký.

K prvnímu případu záchranáři spěchali před druhou hodinou ranní do plzeňských Litic. Přestože byli na místě od zavolání během několika minut, holčička tak pospíchala na svět, že byla v době jejich příjezdu už porozená přirozenou cestou. Téměř totožný případ se opakoval před polednem, kdy výjezdové skupiny míříly do severoplzeňských Nýřan. I tady záchranáři asistovali po porodu a ošetřili v bytě maminku i novorozenou holčičku. Na obě místa vyslalo zdravotnické operační středislo ZZSPK kromě výjezdových skupin také vůz s převozovým inkubátorem.

“Obě holčičky i jejich maminky by měly být v pořádku a záchranáři přejí oběma rodinám mnoho štěstí,” informoval opřed chvílí Sladký.

Ilustrační foto ZZSPK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *