Václav Berka dostal za propagaci města plzeňskou historickou pečeť

Emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka získal významné ocenění za svou práci. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký mu udělil historickou pečeť města za dlouholetou vynikající propagaci Plzně v Česku i zahraničí.

„Tohoto ocenění si velmi vážím. Propagace plzeňského piva jde ruku v ruce s propagací města, kde proslulý ležák vaříme již plných 176 let. Městu za mnohé vděčíme, dlouhodobě úspěšně spolupracujeme v turistickém ruchu i dalších oblastech. Věřím, že se tato spolupráce ještě zintenzivní, aby přinesla další prospěch jak Prazdroji, tak i Plzni a jejím obyvatelům,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Václav Berka je s pivovarem spjat jako málokdo další v Plzni. Je již třetí generací rodiny Berků v historii Plzeňského Prazdroje. Svoji první várku piva pomáhal uvařit již v patnácti létech, když pracoval v pivovaru jako brigádník. Dnes je nejvýraznějším ambasadorem pivovaru. Pomáhá výrazně k tomu, aby se plzeňské k milovníkům piva dostalo v té nejlepší kvalitě a kondici, dobře ošetřené a správně načepované. Pravidelně kontroluje kvalitu piva v pivnicích a hospodách v Česku a stále častěji i v zahraničí, kde se čepované ležáky z Plzeňského Prazdroje těší čím dál větší oblibě.

 

Informace o Václavu Berkovi

Do Plzeňského Prazdroje chodil Václav Berka už od mládí – nejprve zde navštěvoval svého otce, který měl na starosti hlavní kvašení piva, od roku 1971 zde pravidelně pracoval na letních brigádách. Václav Berka vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou, Katedru kvasné chemie a zaměstnancem pivovaru je nepřetržitě od roku 1980. „Krátce po svém nástupu jsem se stal sklepmistrem zodpovědným za konečnou chuť piva a jeho výstupní kvalitu,“ vzpomíná Václav Berka. Postupně se stal sládkem a poté hlavním sládkem pivovaru. Od roku 2005 byl starším obchodním sládkem a založil tým, který pečuje o kvalitu piva přímo na trhu. Letos se stal emeritním vrchním sládkem a pokračuje v podpoře kvality piva Pilsner Urquell v tuzemsku i v zahraničí a stále připravuje další nové projekty.

Letos o Velikonocích předával ve Vatikánu dárek papeži Františkovi.

Snímky Plzeňský Prazdroj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *