V sobotu se v Borském parku běží pro Šmudlinu a Pro psí voči

V sobotu 8. září se v Plzni uskuteční charitativní běh ve prospěch dvou psích útulků. Část výtěžku z běhu půjde do Tachova do Útulku U Šmudliny a druhá pak Pro psí voči do Dýšiny.
Akci společně připravují organizace Rozběháme Česko a Běhejme a pomáhejme útulkům. Jde o třetí ročník konaný v Plzni. Více uvedl pořádající Petr Sokolík. “My už takto pomáháme pět let, ale v Plzni je ta akce potřetí. Za celou dobu jsme pro celkem jednadvacet útulků nasbírali už více než milión korun. Za tyto peníze si útulky zajistili potřebné věci pro provoz,” uvedl Sokolík.
Sobotní běh se bude konat v Borském parku v Plzni, na účastníky čekají dvě trasy,  pěší i chodecká. “Chtěli jsme vyjít všem, nepoběží se na nějaký čas, nikdo nebude na stupni vítězů. Smyslem akce je jednak pomoc útulkům a pak, aby se účastníci proběhli či prošli se svými přáteli. Startovné sto korun se dává u registrace do kasičky, děti do patnácti let neplatí,” vysvětlil Sokolík.
Tachovský útulek už s organizací jednou spolupracoval. “Je nám ctí, že bylo už podruhé rozhodnuto, že akce Během pomáháme útulkům, pomůže právě našemu útulku v Tachově. Pořadatel, pan Sokolík, sleduje naší práci a ví, že ji skutečně děláme na maximum. Vážím si toho, když je naše snaha oceněna. Budeme rádi, když se na akci zviditelníme a třeba se k nám někdo přijde podívat a adoptuje si pejska. Pokud se podaří vybrat dobrovolnické vstupné, moc nám to finančně pomůže. Na akci se moc těším já i mí kolegové,” říká vedoucí tachovského útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová.
Registrace závodu je naplánována na 16. hodinu, start potom v sedmnáct hodin. Bude také ukázka psí agility, rozcvička i prezentace útulků. (sih)
Foto Běhejme a pomáhejme útulkům

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *