V Riegrově ulici vzniknou prostory pro coworking za přijatelnou cenu. Otevřou se začátkem roku 2019

Společnost BIC Plzeň, jejímž hlavním zaměřením je podpora inovačního podnikání, zakládání a rozvoj zejména malých a středních inovačních firem, plánuje významnou přestavbu svých objektů v Riegrově ulici v centru města a v Teslově ulici na Borech.  Rekonstrukce obou objektů, jichž je BIC vlastníkem, si vyžádá celkem 27,5 milionu korun. V nejbližších týdnech bude pro obě akce ukončeno stavební řízení a začne výběr dodavatele stavebních prací.

„První akcí je příprava nových prostor přímo v centru města v Riegrově ulici.  Na začátku roku 2019 se zde otevře nový prostor typu ‚coworking‘. Na ploše zhruba 210 metrů čtverečních bude BIC Plzeň nabízet prostředí pro začínající firmy a podnikatele,  kteří ocení v centru Plzně kvalitní zázemí coworkingového typu za přijatelnou cenu. Předpokládáme zájem start-upů a firem například z oblasti informačních technologií,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Podle jeho slov podobné prostory v Plzni zatím chybí.

Podle ekonomického náměstka primátora Pavla Kotase doplní BIC Plzeň využití prostor i o své poradenské služby a organizaci zajímavých tematických akcí. „V připravovaných prostorech může každý den podle své potřeby využít pracovní zázemí až 14 individuálních zájemců a dále bude nabízen krátkodobý či střednědobý pronájem dvou vyhrazených kanceláří pro dalších 10 pracovníků,“ doplnil Pavel Kotas. Náklady na rekonstrukci, která začne ještě letos, činí 2,5 milionu korun.

Druhým rozvojovým projektem je rekonstrukce a rozšíření technologického centra, které je součástí areálu vědeckotechnického parku v Plzni na Borských polích. „Jedná se o prostory BIC Plzeň v Teslově ulici, kde probíhá vývoj tzv. ‚embedded‘ neboli vestavěných počítačů. Budova Teslovy 1 bude kompletně modernizovaná a rozšířená na celkovou plochu zhruba 1800 metrů čtverečních. Bude přizpůsobena plánovaným technologickým aktivitám a kromě standardních kancelářských prostor a zázemí zde budou vytvořeny i specializované vývojové a testovací laboratoře. Po ukončení rekonstrukce a celkovém naplnění bude v budově zaměstnáno až 70 pracovníků. V naprosté většině se bude jednat o vysokoškolsky vzdělané specialisty v oborech vývoje hardware a software,“ uvedla Jana Klementová, jednatelka BIC Plzeň.

Partnerem projektu rozšíření technologického centra a hlavním budoucím uživatelem těchto prostor je firma KONTRON ECT design s. r o., která je českou pobočkou celosvětového leadera v oblasti embedded počítačové techniky. Od roku 2015 v Plzni působí jako kompetenční centrum pro vývoj HMI (Human Machine Interface) počítačů a pro vývoj počítačových modulů. „Tato inovativní firma projevila zájem v Plzni nadále růst a rozšířit počet svých vývojových pracovníků. Partnerství BIC Plzeň se společností KONTRON ECT design s. r o. bude zároveň i pilířem pro další rozvoj ekosystému technologicky zaměřených firem v Plzni,“ dodal Pavel Kotas. Rekonstrukce technologického centra bude probíhat etapově a její dokončení se plánuje v roce 2020.

BIC byla založena městem Plzeň. Funguje od roku 1992 jako společnost s ručením omezeným. Je členem European Business and Innovation Centre Network (EBN) – sítě, která sdružuje na mezinárodní úrovni podnikatelská a inovační centra. Je rovněž jedním z šesti center v ČR působících v rámci největší světové sítě na podporu podnikání a inovací – Enterprise Europe Network, v níž je soustředěno přibližně 600 organizací ve více než 60 zemích světa. (tz)

Obrázky BIC Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *