V Plzni sečteno! Těsně vyhrálo ANO před ODS. Kdo koho pošle do opozice?

Chybí sečíst poslední volební okrsek, ale tam se to zřejmě nějak při sčítání komplikuje. Výsledek to už ale nezmění. Volby v Plzni vyhrálo Babišovo hnutí ANO před ODS. Na radnici budou další čtyři roky rozhodovat ještě piráti, KDU-ČSL, sociální demokraté, TOP 09 a komunisté. Volební účast byla necelých 40 procent oprávněných voličů. 

Pod pětiprocentní hranicí, a tedy bez mandátu, zůstali Občané patrioti a Starostové s podporou Svobodných vedení senátorem Václavem Chaloupkem a Nová Plzeň s Jiřím Strobachem. PRO Plzeň v čele s Irenou Vítovcovou a Okamurova Svoboda a přímá demokracie zůstávají těsně před branou – do pětiprocentní hranice jim chybělo jen pár setin procenta.

S nepatrnými zisky se do Zastupitelstva města Plzně nedostaly Koruna česká, Česká Plzeň – Naše Šance, Demokratická strana zelených a NK, Strana soukromníků ČR a Veřejné zájmy Plzně.

Teď se “rozjede” povolební vyjednávání o nové vládě v Plzni. Spojí se ANO s kýmkoliv, aby získalo post primátora, nebo tomu bude naopak – ODS se dá dohromady s lidovci, sociálními demokraty a ještě s někým a do opozice pošle vítězné hnutí ANO?

Konečné výsledky z jednotlivých obvodů zveřejníme zítra.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *