V Plzni bude to nejlepší z českého i zahraničního stepu. Programem provedou Anna Polívková a Michal Kurtiš

Plzeňský festival stepu, který na květen chystá už 5. ročník, předvede tradičně to nejlepší z české i zahraniční stepařské scény. Ve čtyřech dnech – 10. – 13. 5. 2018 – se rozběhne bohatý program, ve kterém nebudou chybět workshopy stepu, ukázky pro veřejnost pod širým nebem nebo oblíbená swingová tančírna. Novinkou je letos moderátorská dvojice slavnostního Galavečera v Měšťanské besedě. Diváky budou provázet vítězové 6. řady soutěže StarDance herečka Anna Polívková a tanečník Michal Kurtiš.

„Po skvělém Romanu Vojtkovi, kterému v minulých ročnících v moderování sekundovali Bronislav Kotiš a Petr Borovský, jsme se letos rozhodli přivést na pódium zcela novou dvojici, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše. Kromě moderování se můžete těšit i na ukázky jejich tanečního umění,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

Ze stepařských hvězd na pódiu zazáří Švýcar s českými kořeny Daniel Borak, který plzeňské publikum okouzlil v prvních ročnících festivalu. V posledních dvou letech se tento několikanásobný mistr světa nemohl kvůli svým zahraničním závazkům zúčastnit, letos se ale vrací, a kromě vystoupení na Galavečeru, povede i odborné workshopy pro stepaře.

„V programu Galavečera i při vystoupeních na pěší zóně U Branky se vystřídají nejlepší česká stepařská studia i jednotlivci, ze zahraničí účast potvrdili stepaři z Polska, Německa, Ukrajiny a Švýcarska,“ vypočítává Kamila Borovská.

Ve čtvrtek se uskuteční na zatím neznámém místě Flashmob, kterým stepaři celý festival zahájí. V pátek pak proběhnou první workshopy pro dětské stepaře se švýcarskou pedagožkou Libou Borak a večer bude patřit Swingové tančírně pod vedením Markéty Čekanové v prostoru Klempírny DEPO2015.

V průběhu sobotního dopoledne se v centru města na pěší zóně U branky představí vybraná stepařská studia v krátkých vystoupeních pod otevřeným nebem.

Odpoledne se v prostoráchstepařského Studia DEPO2015 uskuteční workshop pro veřejnost, kde si zájemci mohou step vyzkoušet pod vedením LibyBorak.

Sobotní Galavečer se letos odehraje v Měšťanské besedě. Kromě nejlepších českých formací i jednotlivců se na Galavečeru představí například i stepaři z německého Mnichova,polské Varšavy nebo švýcarského Winterthuru.

Nedělní program bude patřit workshopu pro pokročilé pod vedením Daniela Boraka.

Vstupenkyna Galavečer v ceně 280, 260 a 240 Kč jsou k dostání prostřednictvím systémů www.plzenskavstupenka.cza www.mestanska-beseda.cz.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio. (tz)

Foto z minulého ročníku

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *