V malém se krást nevyplácí. S lahví vína či s čokoládou vás v Plzni snadno chytí

“Malým” zlodějíčkům pšenka v Plzni nekvete. V obchodech jsou obezřetnější a také už se naučili lapky mezi normálními zákazníky tipovat. Svědčí  tom i dva případy z víkendu.

Pracovník prodejny na Americké zadržel v sobotu večer zloděje, který kradl v obchodě. Než osmadvacetiletý muž prošel pokladnou bez placení, ukryl si do příruční tašky láhev vína. “Strážníci, kteří dorazili do obchodu krádež řešit, zjistili dalším prověřováním v policejních evidencích, že se skutku muž nedopustil poprvé, navíc na jeho předání mají právní zájem státní policisté. Jako vysvětlení, proč chtěl zboží za necelých 150 korun odcizit, uvedl, že si chtěl přilepšit a udělat si hezký večer. Strážníci muže převezli na policejní oddělení, kde si ho policisté ČR převzali k dalšímu řešení,” informuje mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Druhý případ je z Alberta na Lochotíně. A tam šlo o ještě nižší částku. “Pro právní důvod ze strany policie byl stejně tak předán mužům zákona dvacetiletý Plzeňan. Z hypermarketu v Gerské ulici se pokusil si odnést bez placení čokoládu v hodnotě 40 korun, zboží schoval do kapsy a prošel pokladnou, kde byl zadržen pracovníkem ostrahy,” říká Pužmanová.

Foto MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *