V lázních se začne bourat. A pak už se začne vracet historické budově její pomyslný lesk

Bourací práce ve vnitrobloku plzeňských městských lázní, které hejtmanství odkoupilo od soukromého vlastníka začnou ještě do konce letošního roku. Krajští radní schválili výběr dodavatele zakázky „Městské lázně – bourací práce ve dvoře“ v hodnotě téměř 6 milionů korun.

Plzeňský kraj zahájil zadávací řízení k nadlimitní veřejné zakázce „Městské lázně – bourací práce ve dvoře“ dne 30. 8. 2023, lhůta pro podávání nabídek byla stanovena na 2. 10. 2023. „V dané lhůtě jsme obdrželi celkem tři nabídky, a to elektronickou cestou. S výsledkem jsme spokojeni, jako nejvýhodnější jsme vyhodnotili účastníka s předloženou cenovou nabídkou téměř šesti milionů korun,“ komentuje zakázku náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí, investic a majetku Martin Záhoř a dodává: „Staveniště bude předáno bezprostředně poté, co podepíšeme s dodavatelem smlouvu a ta nabyde účinnosti. Pak má dodavatel tři měsíce na plnění smlouvy tedy na samotné bourání ve vnitrobloku.“ Dodavatelem stavby je společnost TREPART s.r.o.

„Věřím, že nová cesta budovy lázní, kterou jsme odstartovali, bude laickou i odbornou veřejností pozitivně přijata. Jde nám všem o společný cíl, a to vrátit historické budově její pomyslný lesk a spojit jej s moderními trendy využití,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. „Naším záměrem je jednak vybudování odpovídajících prostor pro Západočeskou galerii ale také vybudování multifunkčního sálu pro široké využití, a to v historické části budovy, kde se nacházel bazén. Svůj prostor najdou v komplexu bývalých lázní také organizace zabývající se volnočasovými aktivitami pro děti a mládež,“ dodává hejtman s tím, že až do 16. 11. 2023 si mohou lidé před budovou Západočeského muzea v Plzni na panelové výstavě prohlédnout budoucí podobu lázní v návrzích architekty Evy Heyworth.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *