Už zítra otevírá supermarket a prodejna sportovních potřeb v bývalém Prioru na Americké

Dva obchodní řetězce – Lidl a Hervis – otevírají zítra své prodejny v bývalém “malém” Tesco na Americké třídě. Každý z obchodních řetězců obsadí jedno patro budovy – Lidl přízemí a Hervis první patro (obě mají zajištěn bezbariérový přístup), z celkových čtyř podlaží. Celková plocha budovy v součtu prodejních, skladovacích, veřejných či technických prostor má cca 10 800 m2.

Ostatní prostory nebudou využívány. Důvodem není ale nedostatek zájmů jiných obchodů, ale stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů. Např. celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí (kvůli dodržení bezpečné nosnosti jeho podlahy), kde se budou prodávat potraviny. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci v 90. letech v současnosti již omezené využití a nejspíš časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí.

„Návrat obchodů určitě pomůže k oživení spodní části Americké ulice v Plzni a zlepší komfort nákupních služeb na tomto místě, byť dočasně. Vyšli jsme vstříc i obyvatelům této plzeňské čtvrti, kteří si na lednové veřejné diskusi mj. postěžovali na absenci obchodu s potravinami. Sortiment nově otvíraných obchodů určitě ale využijí i lidé, kteří tudy procházejí nebo přijíždějí městskou dopravou na blízké hlavní vlakové nádraží v Plzni,“ uvedl Tomáš Jícha, zástupce společnosti AMESIDE, která na území, kde se nachází i budova původního Prioru, připravuje projekt nové multifunkční městské čtvrti.

Obchody Lidlu a Hervisu jsou otevřeny dočasně. Termín do kdy, ani definitivní řešení, co s budovou v rámci nového projektu bude (velmi pravděpodobně ale dojde k její demolici), ale ještě není známo. Souvisí to s přípravou projektu nové městské čtvrti, na kterém se nyní intenzivně pracuje. Spoustu práce mají především architekti mezinárodně proslulé kanceláře Chapman Taylor, kteří se podílejí na architektonických návrzích v souladu s na podzim 2017 schválenou územní studií města Plzeň. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *