Uvažujete u studiu medicíny? Plzeňská lékařská fakulta pořádá den otevřených dveří

Uvažujete o studiu medicíny a přemýšlíte, kterou fakultu si vybrat? Chcete-li se seznámit s tou plzeňskou, přijďte ve středu 3. 2. 2016 do Procháskova a Pavlovova pavilonu, které se nacházejí v areálu fakulty na adrese Karlovarská 48, Plzeň. Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy zve všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří.

 

Zájemci o studium, jejich rodinní příslušníci a přátelé si v rámci Dne otevřených dveří prohlédnou prostory fakulty, setkají s pedagogy, ale i se studenty, kteří pro ně připravili zajímavý program.

V Procháskově pavilonu uslyší přednášku proděkana pro studium, doc. RNDr. Pavla Fialy, CSc., o možnostech studia na LF UK v Plzni. Budou si zde také moci prohlédnout ústavy

Lékařské chemie a biochemie, Anatomie a Histologie a embryologie. Další informace o studiu poskytne stánek studijního oddělení, kde bude také možné si zakoupit brožury s modelovými otázkami k přijímacím zkouškám. Prezentace v posluchárně začínají v 9.00, 10.30 a 12.00 hod.

V Pavlovově pavilonu rozloží své stánky fakultní studentské spolky. Zájemci si budou moci vyzkoušet chirurgické šití na speciálním polštářku, čekají je i praktické základy první pomoci a další aktivity. Pavlovův pavilon je také sídlem fakultní knihovny. I ta bude návštěvníkům Dne otevřených dveří otevřena k prohlídce.

Plzeňská lékařská fakulta je jednou ze 17 fakult Univerzity Karlovy. Momentálně studuje na fakultě více než 2000 studentů, z toho přibližně 500 cizinců. Na fakultě jsou dva studijní programy – všeobecné lékařství a zubní lékařství. V současnosti je každý rok přijato cca 200 studentů na všeobecné lékařství a 50 na zubní lékařství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *