Tomáš Holub bude českým delegátem na biskupské synodě ve Vatikánu

Českým delegátem na synodě o mladých lidech ve Vatikánu bude plzeňský biskup Tomáš Holub. Biskupská synoda je naplánovaná na říjen letošního roku. Delegátem Tomáše Holuba zvolila Česká biskupská konference. 

Synoda, z řeckého slova setkání, je církevní sněm biskupů, který se týká celocírkevních záležitostí, a má za cíl projednat a urovnat záležitosti týkající se církevní nauky a praxe. Synoda biskupů na téma Mladí lidé, víra a rozlišování povolání se má stát “pomocníkem radosti mladých”, jak ji označil papež František v listě napsaném u příležitosti vydání přípravného dokumentu k biskupské synodě.

“Lepší svět se vybuduje také díky vám, vaší ochotě ke změně a vaší velkorysosti,” napsal papež. “Také církev chce naslouchat vašemu hlasu, vašemu vnímání věcí a víry. Ba co víc, chce znát vaše pochybnosti a vaši kritiku. Kéž vaše volání hlasitě zazní, ať je slyšet ve vašich komunitách a ať dospěje k vašim pastýřům,” dodal papež František, který zároveň konstatoval, že on sám i biskupové se prostřednictvím synodálního procesu chtějí ještě více stát “pomocníky radosti”.

Foto bip.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *