Točna v Toužimské bude hotová do konce srpna. Dopravní uzavírka zatím trvá

Celoplošná oprava točky MHD v Toužimské ulici na Košutce v prvním městském obvodu, kterou město Plzeň zahájilo počátkem prázdnin, vrcholí. Stavba za více než 11 milionů korun bude dokončena do 31. srpna 2018. Rekonstrukce zahrnuje  opravu vozovky a rekonstrukci zastávek MHD, součástí je i oprava úseku Krašovské ulice severně od točky a úprava křižovatky ulic Krašovská – Toužimská – Úněšovská. Z tohoto důvodu je křižovatka ulic Toužimská a Krašovská až do dokončení stavby zcela uzavřena pro osobní dopravu.

Točka MHD je konečnou i nástupní stanicí Sídliště Toužimská, zastávky slouží pro spoje  autobusových linek MHD číslo 27, 30, 33, 40 a noční linky N3 a N6. Stávající zastávky v točce jsou během výstavby přesunuty provizorně na náhradní místa do ulice Krašovská (linka č. 27, 30, 33, 40, N3, N6) a do ulice Úněšovská před OC Globus (linka č. 30).

„Tato točka je velmi vytížená během školního roku, proto jsme využili času letních prázdnin a rekonstruujeme ji nákladem zhruba 11 milionů korun. Mimo jiné je cílem upravit poměry na točce tak, aby se zde mohly bezpečně odstavovat autobusy, aniž by překážely jiným spojům MHD, najíždějícím na ostatní linky. Další technické úpravy včetně dopravního značení by měly zabezpečit, aby v těchto místech již neparkovala vozidla, která sem nepatří a narušují bezpečnost MHD i cestujících,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Při stavbě, kterou realizuje město Plzeň prostřednictvím Správy veřejného statku města Plzně, je prováděna celková oprava vozovky s novou konstrukcí, odvodnění, osazení novými obrubami. Nově budou rekonstruovány zastávky MHD včetně bezbariérových úprav a vybudovány chodníky. Součástí stavby jsou i úpravy zeleně a obnova veřejného osvětlení.

„V současné době jsou již osazeny obrubníky, je provedena stabilizace podloží. Dělníci položili podkladní vrstvu vozovky a provádějí betonáž zastávek, připravuje se i stavba chodníků. Vzápětí budou zahájeny práce na obnově veřejného osvětlení,“ uvedla Miroslava Pojerová ze Správy veřejného statku města Plzně. (tz)

Foto MMP

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *