Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2015 zdobí vítěze čtyř soutěžních kategorií

Výsledky 13. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015 byly vyhlášeny na úterním galavečeru v Měšťanské besedě v Plzni. Prestižní titul získaly stavby ve čtyřech ze šesti soutěžních kategorií – Environmentální centrum Krsy (kategorie Novostavby budov), památková obnova hospodářského dvora v rámci Centra stavitelského dědictví v Plasích (kategorie Rekonstrukce budov), bytová nástavba hotelu U Zvonu v Plzni (kategorie Stavby pro bydlení) a Dům přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem (kategorie Sportovní a volnočasové stavby).

Odborná sedmičlenná porota udělila ještě jednu zvláštní Cenu poroty, a to soukromému depozitáři automobilů v Plzni, a tři čestná uznání, která míří Prácheňským marionetám do Horažďovic, do Plzně za úpravu Divadelních teras a do Rokycan za park U Rakováčku.

 

O nestatutárních cenách rozhodli partneři soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký ocenil přestavbu plzeňského jižního nádraží na CULTURE STATION. Cena hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse putuje do Plas za projekt Cesty klášterem – stezky k poznání. Odborný garant soutěže Okresní hospodářské komora Plzeňsko vyhodnotila jako pozoruhodnou stavbu novou administrativní budovu společnosti ZF Engineering v Plzni. Svaz podnikatelů ve stavebnictví zase ocenil nadzemní heliport v areálu Fakultní nemocnice v Plzni.

Do letošního 13. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 28 staveb, na hlavní ocenění odborná porota nominovala devatenáctku nejlepších. Poprvé měla zastoupení i nová kategorie Stavby pro bydlení. „Každý rok mě velmi mile překvapí, kolik zajímavých staveb v našem bezprostředním okolí vzniklo. Ani letos neměla porota jednoduchou úlohu. Gratulujeme všem vítězům a děkujeme za účast i přihlašovatelům ostatních staveb. Doufám, že se podaří takto vysokou laťku udržet i do dalších let,“ podotýká Miloslav Zeman, předseda Okresní hospodářské komory Plzeňsko.

Letos počtvrté hlasovala o nejsympatičtější stavbu i veřejnost. Lidé udělili Cenu veřejnosti Enviromentálnímu centru Krsy, které získalo 515 hlasů z celkových …. Jeden z hlasujících navíc vyhrál od partnera soutěže – České spořitelny – pobyt na Klostermannově chatě na Modravě v hodnotě pět tisíc korun.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2015 uspořádaly Plzeňský kraj a Statutární město Plzeň ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Plzeňsko, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Obcí architektů. Záštitu nad soutěží již tradičně převzali hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *