Televizní seriál už představil starobylou Prácheň, ve středu pokračuje Starým Herštejnem

Pověsti a záhady českých hradů. To je nový televizní  seriál, který na počátku letošního roku představila médiím dvojice Libor Marek a Pavel Kučera. Velice rychle si našel cestu k divákům, a to díky zajímavému scénáři.  Po prvních osmi dílech se milovníci záhadného vyprávění dočkají dalšího přídavku v podobě nových osmi dílů.  Ty se budou pravidelně vysílat středy  od 15.25 hodin a v repríze pak soboty ve 21.30 hodin, jak uvedl Libor Marek. Půjde zatím o sedm hotových filmů, osmý právě dokončujeme. Na  Tachovsku bude zřejmě vítaný hlavně film o hradu Volfštejně, ten je v programu na pořadí pátý. Jinak diváci si samozřejmě mohou vše najít v televizním programu.
Minulou středu začal na CS filmu seriál prvním dílem věnovaným starobylé Práchni u  Horažďovic.
Druhý díl se bude věnovat Starému Herštejnu u Poběžovic  (26.9. a 29.9) a třetí hradu Krašov  (3.10. a 6.10.), kde jsem byla s  fotoaparátem filmařům stále v patách.
Čtvrtý díl zavede diváka na Týřov u Skryjí  (10.10 a 13.10.)a pátý díl by si neměli nechat ujít obyvatelé z Černošína. Proč? Hrad Volfštejn bude v televizi, v televizním seriálu  (17.10. a 20.10.). Přesný datum i čas najdete v TV programech nebo na internetu počátkem října. Scénárista a moderátor Libor Marek dále prozradil, že šestý díl bude vyprávět o Valdeku v Brdských lesích (24.10. a 27.10.) a sedmý díl se zaměří na osudy královského Žebráku. (31.10. a 3.11.)
Poslední osmý díl druhé série se teprve bude natáčet a Pavel Kučera se svou kamerou zachytí Klenovou u Klatov.
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *