Techmania připomene 55. výročí letu prvního člověka do kosmu

https://img.obrazky.cz/?url=cb7480a0d3b39b86&size=2

V úterý 12. dubna uplyne 55 let od okamžiku, kdy se první pozemšťan úspěšně vzepřel zemské tíži a dostal se do kosmu. Výročí letu Jurije Alexejeviče Gagarina připomene Techmania Science Center v Plzni třemi atraktivními přenáškami v novém 3D Cinema.

Jako první to bude dopoledne v 9:30 h přednáška Milana Halouska z České kosmické kanceláře. „Bude hovořit o událostech kolem Gagarinova kosmického letu. Jeho cesta vesmírem trvala ve středu 12. dubna 1961 pouhých 108 minut, ale změnila historii a navždy se zapsala do dějin lidstva. Milan Halousek prozradí, co tomuto historickému okamžiku předcházelo a co po něm následovalo a podívá se i na dodnes ne zcela neobjasněné okolnosti Gagarinovy tragické smrti v roce 1968,“ říká garant programu Lukáš Houška.

Odpoledne a večer pak Techmania zve na dva živé přenosy populární přednášky Jiřího Grygara Žeň objevů. V ní tento známý popularizátor kosmických témat už léta shrnuje světové i domácí objevy uplynulého roku. Streamované přednášky začínají v 17 a ve 20 hodin.

Kromě toho připravila Techmania pro své návštěvníky tento den i pracovní listy, které je provedou tématem kosmonautiky a letu prvního člověka do vesmíru a v 11 a 16 hodin tu lidé budou moci ochutnat i něco z jídla, které mají posádky v kosmu na jídelníčku. Malí návštěvníci jsou samozřejmě zváni i na dopolední projekce oblíbeného filmu Astronaut ve 3D Planetáriu.

Vstup na všechny přednášky je zdarma a je součástí vstupenek na prohlídku expozic. Místa je však nutno předem rezervovat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *