Světový den vody v Plzni ukázal, jak voda pomáhá i kolik barev v ní našla Diakonie Západ

Kolik myslíte, že má voda barev? Tato otázka odstartovala oslavu Světového dne vody, ke které po roce opět spojily síly Diakonie Západ a ZŠ Martina Luthera v Plzni. Oslava zároveň zahájila druhý roční sbírkové kampaně Voda pomáhá. V loňském roce žáci přispěli na speciální autosedačku pro děti s těžkým kombinovaným postižením a v tom letošním výtěžek z oslavy dopluje na dofinancování přepravy těchto dětí do Stacionáře Človíček v Plzni.
“Jsme moc rádi, že můžeme zahájit druhý ročník kampaně Voda pomáhá společně s žáky a učiteli na Základní škole Martina Luthera v Plzni. Dnes jsme si navíc mohli na oslavu Světového dne vody poprvé připít přírodní pramenitou vodou ve zbrusu nové lahvi, která nese označení naší kampaně. Zároveň jsme s radostí představili sedm barev vody, které pro nás představuje 7 projektů Diakonie Západ realizovaných díky kampani Voda pomáhá v loňském roce,” popisuje průběh oslavy koordinátor kampaně Tomáš Benda.
“V roce 2017 si naši žáci mezi projekty na vodě vybrali zakoupení speciální autosedačky pro děti ze Stacionáře Človíček. Letos jsme se domluvili, že zkusíme, jestli se nám podaří přeměnit vodu v naftu a podpoříme svoz dětí do plzeňského stacionáře,” přibližuje charitní prvek oslavy učitelka ZŠ Martina Luthera Jitka Barvířová.
“Naše přání společné přeměny vody se dnes určitě naplnilo. Vybrali jsme parádních 6 768 korun, a to podle našich výpočtů pomůže zajistit celý jeden měsíc svozu dětí do Stacionáře Človíček,” doplnil Benda.
Děti se pro dnešní den oblékly do modré a některé se ozdobily i dalšími vodními prvky. Mohly si vyzkoušet i zakoupenou speciální autosedačku v přistaveném svozovém autě nebo získat památku na Světový den vody v podobě fotografie ze speciálního vodního fotokoutku.
Kampaň Voda pomáhá chce pomáhat všude tam, kde chybí dostatečná podpora sociálních služeb a jejich dostupnosti od státu, kraje či obcí. Kampaň je ve své podstatě vnitřní nadací Diakonie Západ, která rozděluje finanční dary jednotlivým projektům na vodě. Mezi letošními projekty jsou například svoz a rozvoz klientů s těžkým kombinovaným postižením nebo poruchou autistického spektra do specializovaných zařízení či zajištění letního terapeutického pobytu pro děti v náhradní rodinné péči. (tz)
Foto Diakonie

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *