Sušická nemocnice znovu otevírá lůžkovou chirurgii. Se slepým střevem či žlučníkem se už nemusí do Klatov či Strakonic

Nemocnice Sušice po půldruhém roce znovu otevírá lůžkové oddělení pro akutní chirurgii. Provozovatele nemocnice k tomu donutila přání i petice obyvatel regionu, kteří se nechtěli smířit s dojížděním do Klatov či do Strakonic.

Lůžkové chirurgické oddělení v nemocnici fungovalo do jara minulého roku, kdy jej předchozí provozovatel kvůli nedostatku personálu uzavřel. Po obnovení nepřetržité chirurgické ambulance letos v dubnu budou lékaři ze sušické nemocnice od konce léta znovu operovat, a to v režimu plánované operativy, výkony, jako např. chronické záněty slepého střeva, kýly nebo žlučníku.

Chirurgické lůžkové oddělení bude vedle naplánovaných běžných chirurgických operací nabízet jako doplnění i operace z oblasti korekční chirurgie. Ty budou sloužit především k nápravě nedostatků na lidském těle, které znepříjemňují běžný život. Díky poloze Sušice budou služby nabízeny nejen obyvatelům sušického regionu, ale i přeshraničním klientům z Rakouska nebo Německa. „Tyto služby v dlouhodobém horizontu přispějí k potřebné finanční stabilizaci nemocnice. Výkony v oblasti korekční chirurgie pomohou rozjezdu lůžkového oddělení a maximálnímu využití operačních sálů, než se zaplní běžnými výkony. Obecná chirurgie bude mít vždy přednost před korekcemi,“ uvedla jednatelka provozovatele sušické nemocnice, společnosti Penta Hospitals CZ, Barbora Vaculíková. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *