Studenti sestavili už třetí Tatru. V barvách silničářů bude sloužit na Sušicku

Osmičlenný tým složený ze čtyř žáků SPŠD Plzeň, dvou žáků SŠ Kralovice a dvojice žáků SŠ Rokycany, pod vedením tří učitelů odborného výcviku a za dohledu oborníků z Kopřivnice postavil Tatru Phoenix. Ta bude nyní sloužit pro Správu a údržbu silnic Plzeňského kraje.

Studenti krajských škol sestavili v rámci projektu Tatra do škol již třetí automobil Tatra. „Vyškolení žáci oboru Mechanik opravář motorových vozidel a Autotronik zvládli vůz postavit z přivezené stavebnice během pouhých pěti montážních dnů. Po technickém doladění v přímo Kopřivnici byl v Kobitu Jičín vůz osazen nástavbou,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který se svým náměstkem Pavlem Čížkem oficiálně předal klíče od vozu zástupcům Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

Podstatou projektu je spolupráce mezi automobilkou, jednotlivými kraji a školami vyučujícími obory se zaměřením na automobilitu. „Pro studenty je to skvělá příležitost, jak si v rámci studia v praxi zkusit sestavit takovou „vlastní“ Tatru, která je následně uvedena do běžného provozu. A sama praxe je pak umocněna skvělým pocitem, že výsledek své práce mohou vidět brázdit krajské silnice,“ doplňuje Rudolf Špoták.

„Třetí Tatra z dílny studentů bude jezdit na Sušicku. Předchozí využíváme pro oblast Železnorudska a první studentský vůz jezdí přímo v Plzni. Jsme velmi rádi, že právě naše organizace může využívat tyto originální vozy a tím i podpořit motivaci dalších mladých lidí zapojit se do technických oborů,“ říká technický ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Radek Šíma.

V roce 2022 byla dokončena druhá Tatra Phoenix v rámci tohoto projektu. Osazený sypač, který financoval Plzeňský kraj částkou 2,5 mil. Kč, začal jezdit pro SÚS PK na Železnorudsku. V roce 2021 byl dokončen tehdy první vůz Tatra Phoenix, který jezdí v Plzni. Plzeňský kraj financoval sypač částkou 2,4 mil. Kč, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje pak dofinancovala osazení technickým vybavením ve výši 1,3 mil. Kč.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *