Strážníci ohlídají děti před školami a hned vyzkouší i nový radar

Po celý příští týden budou strážníci střežit vytipované přechody u školských zařízení, kam se po dvouměsíčních prázdninách opět vrací školáci.

“Už v pondělí dosednou děti zpátky do školních lavic, pro některé to bude poprvé. Dojmy a zážitky z prázdnin by mohly být příčinnou nepozornosti, a tak by se snadno mohlo stát, že cesta do školy skončí kolizí s projíždějícím automobilem. Na to, aby cesta školáků byla bezproblémová a proběhla maximálně bezpečně, dohlédnou strážníci,” informuje mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Prioritou pro Městskou policii Plzeň bude usměrňovat dopravu na přechodech pro chodce, kontrolovat, zda řidiči dodržují dopravní předpisy a nepřekračují povolenou rychlost.

Hlídky budou např. stát u přechodů a dohlédnou na bezpečnost těch, kteří budou mít namířeno do 16. ZŠ v Resslově ulici, ZŠ v Podmostní ulici, 11. ZŠ v Baarově ulici, dále pak 26. ZŠ ve Skupově ulici a na dalších mnoha místech.

Na bezpečnou cestu do školy v blízkosti náměstí Míru dohlédne v pondělí ráno nejen hlídka strážníků, ale i zástupci vedení centrálního obvodu. Přítomen bude i člen vedení plzeňské městské policie. Správně přecházejícím dětem budou rozdávat drobná překvapení.

Do terénu strážníci vyrazí v následujícím týdnu také s novým radarovým zařízením. Měřit rychlost vozidel se bude především v blízkosti škol. Ruční rychlostní měřič PRO Laser III, který strážníci používali od roku 2006 pro technologickou zastaralost systému nahrazen novým rychlostním měřičem TruCAM. Jím pořízený snímek vozidla je doplněný i videozáznamem pro jednodušší prokazování přestupku.

Měření rychlosti vozidel bude probíhat hlavně v ranních hodinách. Na pozoru by měli být řidiči v ulici U Borského parku, nedaleko 26. ZŠ, ve Schwarzově ulici u 2. ZŠ, na Doudlevecké u Benešovy školy, na Koterovské u bazénu, v jejíž blízkosti stojí 13. ZŠ, v okolí křižovatky Koterovské s Brojovou ulicí nebo v ulici Ke Kostelu a v ulici V Radčicích.

Preventivní opatření potrvá po celý příští týden a na něj pak naváží další pravidelné a namátkové kontroly.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *