Stařičká Avia dosloužila, staroplzenečtí mají nové moderní hasičské auto

Radnice ve Starém Plzenci koupila svým dobrovolným hasičům nové hasičské auto IVECO DAILY. K zásahům teď budou jezdit dodávkou pro osádku šesti mužů s výkonným motorem a plně vybavenou nástavbou. Staroplzenecká výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů zasahuje při požárech, povodních, při dopravních nehodách či přečerpávání vody a je vybavená i pro odchyt a likvidaci hmyzu.

Město podporuje dobrovolné hasiče dlouhodobě. “Vážíme se jejich velmi náročné a obětavé práce, kterou vykonávají dobrovolně a ve svém volném čase. Ať už se jedná o pomoc při odstraňování živelných pohrom či jiných mimořádných událostech, pomoci profesionálním hasičům, kdy neocenitelná je jejich znalost místních podmínek,” hodnotí Vlasta Doláková. Město proto každoročně přispívá k obměně techniky, kterou hasiči v terénu potřebují. S kvalitnější technikou pak mohou lépe chránit životy i majetek svých spoluobčanů.

“O koupi nového auta jsme uvažovali již několik let,” říká starostka Starého Plzence Vlasta Doláková. “Dosud byl k přepravě využíván zasloužilý automobil Avia. Stařičká Avia ale již delší dobu nevyhovovala provozním a bezpečnostním požadavkům, které jsou kladeny na moderní hasičský automobil. Proto jsme v rozpočtu města pro letošní rok vyčlenily finanční prostředky na pořízení nového dopravního automobilu, který bude sloužit k přepravě požárního družstva a technického vybavení pro zásah,” dodává starostka.

Radnice za nové auto zaplatila 1 690 000 korun a pořídila ho za vlastní finance bez jakékoliv dotace od společnosti THP Polička. To ocenil i ředitel hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje generál František Pavlas. Nešetřil chválou ani na místní dobrovolné hasiče, kteří mají v dlouhodobém průměru víc než třicet výjezdů za rok, což je mezi jednotkami stejného typu raritou.

Předávání vozu hasičům se ve Starém Plzenci stalo malou slavností, na kterou přišly desítky místních občanů. Ozdobený vůz vyjel přímo z radnice před nastoupenou výjezdovou jednotku. Klíče od něho jen chvilku předtím předala starostka veliteli jednotky Luboši Lencovi. A ještě chyběl jeden úkol – slavnostní pokřtění auta. Šampaňským ho postříkal místostarosta Václav Vajshajtl.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *