Sportovní hry mateřských škol přilákaly stovky plzeňských dětí

 

Kvalifikační kola Sportovních her mateřských škol (SHMŠ) se konala ve čtyřech městských obvodech. Zúčastnili se jich předškoláci z plzeňských mateřských škol, kterých se celkem zapojilo 41. Všechny zúčastněné děti sportovaly v disciplínách: skok daleký z místa, hod míčkem z místa, člunkový běh 4×6 metrů, podlézání a přeskakování překážky.

Sportovní hry probíhaly na jednotlivých mateřských školách od 5. 2. do 13. 2. 2018 a do finálového kola, které se bude konat 15. května, postoupily vždy 4 nejlepší mateřské školy z každého obvodu. Přímo do finále postoupily i mateřské školy z městských obvodů Plzeň 5 až Plzeň 10. Akci uspořádalo město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví, na organizaci kvalifikace se podílí i studenti Západočeské univerzity v Plzni. SHMŠ umožní dětem poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří, a navazuje na zjišťování pohybových dovedností předškoláků s názvem Pohyb 1P.

„Jsem hrozně rád, že se podařilo zapojit téměř všechny mateřské školy zřízené městem Plzeň a že na akci spolupracovaly Odbor sportu a Odbor mládeže  a tělovýchovy. Některé výkony byly opravdu kvalitní a těším se, že je děti znovu překonají i na samotném finále,” říká Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu plzeňského magistrátu.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *